Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za nelegální zaměstnávání rozdávali kontroloři pokuty

Pelhřimovsko – Rozhodnutí zaměstnat někoho načerno litují zaměstnavatelé na Pelhřimovsku, které v červnu a červenci navštívila kontrola.

12.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Vít Šimánek

Vyslal ji úřad práce spolu s oblastním inspektorátem práce a podílela se i okresní správa sociálního zabezpečení. „Zaměřovali se především na zjišťování nelegálního zaměstnávání, ale i na další porušování ustanovení zákona o zaměstnanosti jako neplnění informační povinnosti zaměstnavatele,“ uvedla vedoucí kontrolně-právního oddělení krajské pobočky úřadu práce Ivona Zahálková.

V bývalém okrese kontroloři navštívili dvaapadesát zaměstnavatelů. Brigádu bez pracovní smlouvy či dohody odhalili ve čtyřech případech, dvakrát zaměstnavatel opomněl informovat úřad, že u něj pracují cizinci.


„Navrhli jsme osm pokut v celkové výši přes sto dvacet tisíc korun,“ doplnila vedoucí. Kontroloři také zjišťují, zda si potají nevydělávají lidé zaregistrovaní na úřadu práce. Na nikoho, kdo by souběžně vykonával zaměstnání a byl na úřadu veden jako nezaměstnaný, však nepřišli.


Pracovníci Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Kraj Vysočina, kteří spolu se zaměstnanci úřadu práce kontroly provádějí, si hlídají především sepsání pracovních smluv a dohod. V létě se inspektoři setkávají častěji se zaměstnanci, jimž pracovní smlouva chybí.

„Například v rekreačních zařízeních přes prázdniny vypomáhají brigádníci z řad studentů, kteří uzavřenou smlouvu nemají. Za její nesepsání udělujeme pokuty do čtyř set tisíc korun,“ sdělil vedoucí odboru pracovních vztahů Jan Rosický.


Milionové postihy


Od úřadu práce může pokutu dostat fyzická i právnická osoba, která umožní výkon nelegální práce. Hrozí jí až pět milionů korun. Zaměstnancům práce načerno také nemusí projít bez postihu, ale výše pokut je v takovém případě mnohem nižší. Maximum činí deset tisíc korun.


Všechna rekreační střediska na Pelhřimovsku kontroloři ještě obejít nestihli. „Naše středisko funguje tři roky, ale zatím k nám žádná kontrola z úřadu práce nezavítala. Brigádníky na léto najímáme a se všemi uzavíráme dohodu o provedení práce,“ řekl vedoucí rekreačního střediska, který si nepřál být jmenován.


Za celou Vysočinu rozdal úřad práce v červnu a červenci pětačtyřicet pokut v celkové výši skoro půl milionu korun.

DOMINIKA DUFKOVÁ

12.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení