„Učíme se, jak opět promítat. V minulosti bylo kino v pronájmu, jenže přišla jedna slabší sezona a poté už se promítání nepadařilo obnovit. Letos jsme si proto řekli, že se pokusíme kino vzkřísit. Zajistili jsme jeho revizi, nasmlouvali filmy, sehnali promítače, pokladníka a nyní zkoušíme jak ho provozovat ve vlastní režii,“ popsal cestu k promítání Jan Brožek.


Kino promítá od začátku července vždy třikrát týdně, v úterý a pátek je program určen pro dospělé. Neděle je od osmnácti hodin vyhrazena pro děti.
Po prvním měsíci fungování kina jsou radní s jeho činností spokojeni.

„Návštěvnost se odvíjí od filmu. Poprvé jsme pustili film nazvaný Zkus mě rozesmát. Zhlédlo ho sedmatřicet lidí, což je nad hranicí ziskovosti. Pak nastal mírný propad, kdy přišly na řadu ne moc atraktivní filmy. S atraktivnějšími snímky jako Králova řeč nebo Občanský průkaz, nastal obrat,“ uvedl starosta.


Největší zájem byl o Medvídka Pú


Vstupenka na jedno představení v černovickém kině vyjde na rovných sedmdesát korun. „Už nyní vidíme, že filmů je hodně, že jsme sezonu začali moc brzo, protože návštěvnost byla ze začátku slabší. Chodilo třeba jen okolo deseti, dvanácti lidí,“ dodal Brožek.


Bezkonkurenční rekord v návštěvnosti zatím drží dětská pohádka Medvídek Pú. Tu navštívilo sedmdesát platících diváků. Znovuobnovené promítání v Černovicích si nenechávají ujít ani lidé ze širokého okolí. Přijíždí z okolních vesniček i měst.


„V kině jsem byla, na název filmu si bohužel nevzpomenu. Jsem docela ráda, že tu máme další možnost kulturního vyžití,“ vyjádřila se Dominika Žigová z Černovic. Naopak patnáctiletá Michaela Kohoutová řekla: „Já jsem v černovickém kině ještě vůbec nebyla. Neláká mě to. Jsem zvyklá chodit do multikina třeba v Praze,“ uzavřela Michaela Kohoutová.