Své výtvory představil i na pětidenním festivalu Hračkobraní v Kamenici nad Lipou, který nedávno skončil.

V Čeledově rodinné firmě umí dřevo proměnit v auta nejrůznějších druhů, letadla nebo třeba v repliky armádní techniky. Podle Jaroslava Čeledy se lidé znovu vrací k tradiční české hračce z přírodních materiálů.

„Ten přerod českého trhu je ale velmi pomalý. Lidé musejí pochopit, že kvalitní dřevěná hračka je sice dražší, ale poslouží mnohem déle než plastová,“ vysvětluje Čeleda. Navíc pokud se dřevěná hračka rozbije, dá se za pomoci lepidla snadno opravit. A co je největší předností dřevěných hraček? „Jsou na dotek příjemné a teplé a také mají duši,“ vyjmenovává Jaroslav Čeleda.

„Bavil jsem se dokonce s jednou dětskou psycholožkou, která říkala, že dřevěné hračky mají pozitivní energii, kterou dokážou vysílat až dvacet let,“ prozrazuje Jaroslav Čeleda.

Vsetínský výrobce hraček se kamenického Hračkobraní zúčastnil už počvrté. „A příští rok mile rád přijedu znovu, protože se tu pokaždé sejdou velice příjemní lidé, a to jak děti, tak i dospělí, kteří si ještě nezapomněli hrát. A to je dobře,“ uzavírá výrobce hraček Čeleda.