Ta se už tradičně na tři týdny usídlí v Pelhřimově. Svoje taneční umění si na 21. ročníku letní školy tance budou zdokonalovat mladí i dospělí. Tréningovými sály ve městě rekordů a kuriozit si pod vedením výjimečných trenérů a pedagogů prošla celá taneční generace.

„Během let se na kurzech vystřídalo okolo patnácti tisíc lidí. Letos se v Pelhřimově během tří týdnů vystřídá okolo pěti stovek tanečníků. Připravili jsme si několik novinek. Tou nejvýraznější je zouk, výuka brazilského tance, o který je z řad účastníků velký zájem. Je to velmi populární novinka,“ přiblížil Jindřich Hes, taneční mistr s mnohaletou praxí, porotce a spoluzakladatel Czech Dance Organization, sdružení, které zaštiťuje většinu tanečních stylů v České republice.

Ten zároveň dodal, že ve druhém běhu do Pelhřimova přijede lektorka a jedna z nejlepších freestalových tanečnic na české scéně Jája Vaňková. Ta strávila půl roku v Americe, kde tančila ve skupině I.aM.mE Phillipa „Pacmana“ Chbeeba. Právě s touto skupinou soutěžila v šesté sérii televizní show „America´s Best Dance Crew“, kde suverénně zvítězila,“ oznámil Jindřich Hes.

Dřina, tanec, pot, ale i zábava

Letní škola tance letos nabídne čtyřiadvacet různých tanečních kurzů a devět dětských táborů ve čtyřech týdnech prázdnin. Každodenní dřina, pot a unavené svaly, ale účastníkům za ladné pohyby stojí.

Navíc si při tanci nabíjí tělo i mysl pozitivní energií. „Každý den na malé i velké čekají tři tréningy. Přičemž jeden trvá hodinu a půl. Naše letní škola tance, to je volnost prázdnin a protančené dny i večery v našich četných latinskoamerických, salsových, hiphopových a house party,“ prozradil Hes.

Kurzy jsou vhodné pro začátečníky, kteří nikdy netančili, až po velmi pokročilé a profesionály, taneční pedagogy a trenéry. Každý si musí zvolit to, co mu nejlépe „sedne“.

V jednotlivých kurzech převažují dívky. Vyjímkou jsou párové tance.

Zájem je o salsu, street dance i balet

Zájem o tanec je podle profesionálních tanečníků stále velký. Naučit se základní kroky nebo zdokonalit svoje kreace chtějí mladí i ti věkem pokročilejší. „Nejsilnější skupina se pohybuje mezi patnácti až dvaceti roky,“ komentoval Hes.

Mezi nejpopulárnější techniky stále patří street dance, na své úrovni se drží salsa, bachata či casihno rueda, ale i klasický balet a standardní tance.

Hip hop meeting

Největší zájem je bezkonkurenčně o Hip hop meeting. Jeho pátý ročník se uskuteční druhý srpnový týden v Třešti.

„Na meetingu si každý může vybrat workshop, který mu bude vyhovovat nejlépe. Pořadatelé totiž vytvořili několik kombinací, takže si každý může zaměřit své trénování na to, co skutečně potřebuje,“ uzavřel Jindřich Hes, který stál v devadesátých letech minulého století u comebacku českého b-boyingu.

Pro koho je letní škola tance určena?
Kurzy pro mládež a dospělé – nad 15let jsou bez věkového omezení. Kromě středoškolských a vysokoškolských studentů si k nám běžně a opakovaně jezdí zatančit pedagogové základních uměleckých škol, trenéři tanečních klubů, dospělí jednotlivci nebo starší páry, pro které je tanec hobby.
Dětské tábory – jsou určeny pro děti 10 – 14let. Mladší děti pouze po dohodě a výjimečně. Je nutná větší taneční zkušenost. Děti mají taneční tréninky a mimo tyto tréninky mají normální program dětského tábora, připravený oddílovými vedoucími.⋌ zdroj: www.tanecniskola.cz