Řidiči, kteří pojedou Dlouhou ulicí od domova důchodců a samozřejmě i z druhé strany křižovatky, budou muset dát přednost vozidlům jedoucím po Barvířské ulici.


„Po osazení dopravního značení budou na přechodnou dobu, přibližně po dva měsíce umístěny na komunikacích informativní značky Pozor, změna přednosti v jízdě,“ informovala Marie Papežová z odboru dopravy pacovské radnice. Ta zároveň dodala, že radnice ke změně dopravního značení přistoupila po podnětech místních občanů. Zástupci radnice návrh projednali s policisty České republiky a se zástupci pelhřimovského dopravního inspektorátu.


Novinka bude čekat i u Sídliště Míru


Aby toho nebylo málo, tak od 1. října se řidiči v Pacově musí připravit na další změnu přednosti v jízdě. Tentokrát v ulici U Autodílen, která navazuje na příjezdovou komunikaci na Sídliště Míru.


Z toho vyplývá, že po provedené změně svislého dopravního značení budou vozidla jedoucí po místní komunikaci U Autodílen a samozřejmě i z druhé strany křižovatky muset dát přednost vozidlům jedoucím po místní komunikaci od Sídliště Míru a od Nádražní ulice.

„Obě dvě změny schvaluji. Do Pacova jezdím celkem často. Někdy úpím nad některými motoristy, kteří projíždějí Pošenskou ulicí. Někteří tam ani omylem nedodržují předepsanou rychlost,“ nastínil Pavel Novotný z Pelhřimova.


Nejrizikovější je stále Pošenská


„V Pacově patří k nejrizikovějším komunikacím dlouhodobě právě Pošenská ulice. Je zúžená a chybí na ní v některých úsecích chodníky. Jinak ulice Dlouhá, Barvířská nebo U Autodílen k problémovým nepatří. Žádné větší nehody se tam poslední dobou nestaly,“ informovala Květa Ješátková, zástupkyně vedoucího obvodního oddělení pacovské policie.


V pozoru by už za necelý měsíc měli být nejen místní, ale i „přespolní“ motoristé. Stačí chvilka nepozornosti a karambol je na světě.
„Prosíme řidiče o zvýšenou pozornost při jízdě výše uvedenými křižovatkami. Jsme si dobře vědomi skutečnosti, že při každodenní jízdě notoricky známými místy řidiči ani nevnímají dopravní značení a jedou v zajetých kolejích, po paměti,“uzavřela Marie Papežová.