Kulturní zařízení totiž plánuje pořídit internetový rezervační systém. „S jeho pomocí si lidé budou moci opatřit lístky na jimi vybrané kulturní akce pořádané v Počátkách,“ sdělila vedoucí počáteckého kulturního zařízení Ludmila Marková.

Systém samozřejmě lidem nabídne i rezervaci vstupenek do nově zrekonstruovaného počáteckého kina. A jak bude taková rezervace v praxi vlastně fungovat? „Systém se stane součástí webových stránek města, kde si lidé vyberou akci, na kterou si chtějí lístek koupit a vytvoří si on–line rezervaci,“ vysvětlil Drahoslav Kadlec, technický specialista, který s Počátkami spolupracuje.

Objednané lístky doručí poštou

Rezervace v systému pak vyřídí pracovnice počáteckého infocentra. „Ta vstupenky na vybranou akci buď pošle poštou přímo na adresu zákazníka nebo mu je uschová a on si je vyzvedne před představením,“ doplnila postup Marková.

Internetový rezervační systém usnadní pořízení lístků nejen zájemcům, ale ušetří práci i zaměstnankyni informačního centra. „Ta je zároveň naší účetní, takže pokud má prodávat lístky na několik akcí najednou, stává se, že nestíhá. Rezervační systém by jí práci velmi usnadnil,“ popsala Ludmila Marková.

Náklady na pořízení systému se vyšplhají přibližně na sedmdesát tisíc korun. „Podařilo se mi získat více než čtyřicetitisícovou dotaci z programu Turistických informačních center z rozpočtu Kraje Vysočina,“ pokračovala Marková.

Zbytek výdajů by měl pokrýt rozpočet kulturního zařízení. „Co se týká finanční stránky věci, budeme se snažit na rezervační systém najít peníze v rozpočtu našeho zařízení. Pokud se nenajdou, požádáme městskou radu o pomoc a spoluúčast na projektu,“ nastínila Ludmila Marková. Internetového rezervačního systému na vstupenky by se měli Počátečtí dočkat nejpozději v říjnu. „Jsme v tomto ohledu vázáni přidělenou dotací, která nám ukládá mít systém do podzimu v provozu,“ přiblížila Marková.

Ušetří čas

Možnost pořídit si lístky na kulturní akce pomocí internetu by Počátečtí uvítali. „Podle mě by to byla skvělá věc, kterou bych určitě využil. Ušetřilo by mi to čas, kdybych si mohl vsupenky zamluvit a vyzvednout třeba před představením,“ míní jeden z obyvatel města Milan Burza.
„Jsem spíše sportovně založený, ale na nějakou kulturní akci taky rád zajdu, hlavně do kina. To naše opravené se mi moc líbí a myslím, že je pestrá i nabídka promítaných filmů. Vždycky si vyberu,“ uzavřel Burza.