Pozdě litují ti, kteří si kvůli opravným zkouškám neužijí prázdniny jak se patří.

Musí dohnat vše, co zanedbali

Ukázat své přes prázdniny nabyté znalosti přijdou ukázat koncem srpna. Učitelé je ale budou mít dohledem i v průběhu léta. Na základní škole Komenského rozdají učitelé osm nedostatečných. Potíže žákům dělala matematika a fyzika.

„Na žádném vysvědčení se neobjeví víc než jedna pětka. Všichni neúspěšní žáci se proto sejdou poslední týden v srpnu na opravných zkouškách. Připravit se na ně jim pomohou učitelé, kteří dětem o prázdninách poskytnou konzultace,“ uvedl ředitel Martin Skořepa.

Na škole Krásovy domky se pětek na vysvědčení vyskytne méně, zato víc na jednom vysvědčení. „Zatím to vypadá na jedny opravnou zkoušku v deváté třídě. Dotyčná žákyně má kvůli tomu problémy s přihláškou na střední školu. Z druhého stupně je i žák, který nejspíš bude muset opakovat ročník. Na vysvědčení totiž zřejmě nasbírá víc než dvě pětky,“ prozradil ředitel Pavel Rafaj.

Za problémové předměty označil hlavně matematiku a češtinu. Letos však očekávají reparát z chemie. Ze základní školy Na Pražské budou zřejmě mít pokažené prázdniny tři žáci z druhého stupně.

„Neuspěli v obvyklých předmětech. Opravovat budou například angličtinu nebo matematiku,“ sdělil ředitel Luděk Charouzek.

Na základní škole Osvobození si děti z důvodu rekonstrukce užívají prázdniny už od poloviny měsíce. Vysvědčení totiž dostali patnáctého června.

I tady se však našlo pár neúspěšných školáků, kteří si prázdniny zkrátí opravnými zkouškami. „Žákům se nedařilo například v matematice, češtině nebo chemii. Opravné zkoušky budou skládat pětadvacátého a šestadvacátého srpna,“ upřesnila ředitelka školy Vladimíra Madronová.

V převážné většině se reparáty týkají žáků druhého stupně.

Dominika Dufková