Děti, které chodí do školky, mohou mateřinku navštěvovat i o prázdninách. Rodiče však musejí počítat s letním omezeným provozem.

Například v Pelhřimově bude školka fungovat bez přestávky po celé léto. „Po celé prázdniny bude v provozu vždy jedno pracoviště, a to v červenci školka Komenského a v srpnu školka Pražská,“ sdělila ředitelka pelhřimovských mateřinek Věra Harudová. Jak dodala, k letnímu pobytu ve školce je přihlášeno na sto dětí.

Bude také zavřeno

Prázdninový provoz v Pelhřimově potrvá do 22. srpna. „Pak už budou běžně fungovat všechny školky,“ dodala Harudová.

V Humpolci se o letní „směny“ postupně podělí všechny tři mateřinky. „O prázdninách by měla do školky chodit padesátka dětí. Je ale možné, že nám žáčci během léta ubudou, protože rodiče si seženou hlídání,“ uvedla ředitelka humpoleckých mateřských školek Marcela Němcová.

V Pacově si pomyslnou letní štafetu předají školky Za Branou a Jatecká. Na čtrnáct dní uprostřed prázdnin si ale rodiče pro své ratolesti musejí sehnat hlídání. V provozu totiž nebude ani jedna školka.

Stejná situace, avšak o čtrnáct dní delší, nastane v Kamenici nad Lipou, kde bude zavřeno celý měsíc. „Rodiče s tím počítají. Pokud by se jim pro děti nepodařilo sehnat hlídání, přijme jejich ratolest školka v Mnichu či v Božejově,“ uzavřela ředitelka kamenické mateřské školky Jaroslava Váchová.

Prázdninový provoz mateřinek
Pelhřimov: celý červenec bude v provozu MŠ Komenského, celý srpen pak bude fungovat MŠ Pražská.
Humpolec: od 1. do 22. 7. bude otevřena MŠ Na Rybníčku, od 25. 7.do 12. 8. bude v provozu MŠ Smetanova a od 15. do 26. 8. bude fungovat MŠ Na Skalce.
Pacov: od 1. do 22. 7. bude v provozu MŠ Za Branou, od 8. do 26. 8. pak bude fungovat MŠ Jatecká.
Kamenice nad Lipou: MŠ Na Besídce bude otevřená od 1. do 15. 7. a druhý prázdninový měsíc od 15. do 19. 8.