Živo tam bylo už od rána. Návštěvníci si nenechali ujít dopolední slavnostní uložení schránky s dobovými dokumenty, která našla své místo ve věži kostela Zvěstování Páně.

V ní na zvědavce z řad budoucích generací čekají například všechny letošní výtisky městského zpravodaje nebo láhev vína. „Až schránku někdo třeba za padesát let otevře, bude moci ochutnat archivní víno,“ usmál se hornocerekvický starosta Jaroslav Andrle.

Třešnička na dortu

Na oslavy si přivstala i desetiletá Kristýna Dubová, která v Cerekvi bydlí. „Na oslavy jsem se moc těšila. Už jsem se byla podívat na historickém jarmarku a na výstavě v kostele. Odpoledne se ještě půjdu koukat na volbu Mini Miss. Soutěží tam kamarádka, tak jí bude fandit,“ vyjmenovala Kristýna, která si právě prohlížela prosklený úl v expozici hornocerekvických včelařů.

I ti v sobotu slavili, a to osmdesát let od založení místní základní organizace. „Lidé mají o naší výstavku zájem. Rádi si poslechnou i vyprávění o včelách a ochutnají med,“ pochvaloval si návštěvnost předseda hornocerekvických včelařů Vlastimil Němec. Velký zájem u návštěvníků vzbudila i kniha o historii Horní Cerekve, vydaná právě k městským narozeninám.

Pomyslnou třešničkou na dortu sobotních oslav byl koncert oblíbeného zpěváka Petra Koláře v kulturním domě. Na vystoupení nechyběla ani Marcela Šimanová, která vyhrála vstupenky na koncert ve čtenářské soutěži Pelhřimovského deníku. „Petra Koláře mám moc ráda, takže mi výhra udělala opravdu radost,“ uzavřela Šimanová.