Tamní osadní výbor společně se Sousedy ze Štítného totiž vyhlásil soutěž, které se ale mohou zúčastnit nejen „domácí“, ale i děti, které do malebné obce u Žirovnice jezdí na chalupu nebo k babičce.

„Děti mohou kreslit či fotit všechno, co se jim v obci líbí, ať už je to babiččina chalupa, park s kašnou, kamarádi, domácí zvířátko nebo třeba přírodu. Fantazii se meze nekladou,“ popsala předsedkyně štítenského osadního výboru Jana Tušilová.

Každý může do soutěže přihlásit až tři obrázky nebo fotografie. Svá soutěžní dílka mohou děti odevzdávat předsedkyni osadního výboru Janě Tušilové až do konce letních prázdnin.

„Cílem klání je zjistit, co se dětem ve Štítném líbí a co je baví,“ pokračovala Tušilová. Všechny obrázky a fotografie se objeví na výstavě u příležitosti setkání rodáků, které se uskuteční čtyřiadvacátého září.

„Z obrázků a snímků vybere odborná porota v každé soutěžní kategorii vítěze, kteří se mohou těšit na pěkné věcné ceny,“ prozradila Jana Tušilová. Slavnostní odtajnění výsledků malířského a fotografického klání a předání cen se chystá právě na zářijovém štítenském srazu rodáků.