V praktickém vyučování se věnují mimo jiné vyrábění předmětů z pedigu.

Svou zručnost děvčata nedávno předvedla ve slovenské Nitře, kde se konala výstava Mladý Tvorca. Ta představuje střední odborné školy nejenom ze Slovenska, ale i z České republiky.

Děvčata z kamenické školy spolu s učitelkou odborného výcviku Marií Smrčkovou v Nitře z pedigu pletly košíky, tácy a zvonečky. „Návštěvníkům výstavy se naše práce moc líbila. Velice mě překvapilo, že Slováci vůbec pedig neznali,“ prozradila Marie Smrčková. O to větší zájem u nich ale pletení z tohoto materiálu vzbudilo.

„Někteří návštěvníci to chtěli i naučit, takže se z nás staly i lektorky. Musím obě děvčata pochválit. Na to, že jsou teprve v prvním ročníku byla moc šikovná a hravě zvládla pletení i vysvětlování techniky,“ dodala Smrčková.

Třídenní pobyt v Nitře se líbil i oběma studentkám. „Bylo to celkem náročné, tři dny jenom a jenom plést, ale když jsme viděli ten velký zájem ze strany návštěvníků, za tu námahu to určitě stálo,“ míní Marie Štanglová. To potvrzuje i její spolužačka Žaneta Průšová. „Kdybych dostala možnost jet na Slovensko i příští rok, určitě bych neváhala,“ uzevřela Průšová.