Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí lidé z okresu navštívili Portugalsko

Pelhřimov – Šest účastníků vyslalo na týden pelhřimovské občanské sdružení Hodina H na mezinárodní výměnu mládeže MTV do portugalského městečka Peniche. Zde se setkali mladí lidé z České republiky, Polska, Itálie, Maďarska a Portugalska.

4.5.2011
SDÍLEJ:

Účastníci mezinárodní výměny mládeže v Portugalsku. Foto: Hodina H

Účastníci se rozdělili do tří skupin – Hudba, Divadlo a Dobrovolnictví. V každé této skupině pak mladí lidé utvářeli a následně nacvičovali představení na závěr výměny, kterého se mohli zúčastnit i obyvatelé Peniche.

„V hudebním workshopu zpěváci a muzikanti připravovali národní písně z každé účastnící se země. Divadelní skupina pro změnu představení obohatila o národní tance, zábavné scénky, učení cizích jazyků,“ přiblížila účastnice výměny Kristýna Lišková.


Účastníci workshopu práci obou skupin natáčeli, fotografovali, vytvářeli zprávy z každého dne a následně sestřihali video na konečné představení.

„Mezi aktivitami se také mladí pomocí kulturních večerů dozvěděli nové poznatky o ostatních zemích, zjistili více o programu Mládež v akci, navštívili místní komunity, prohlédli si muzeum a pevnost v Peniche a podívali se do historického městečka Obidos,“ uzavřela Lišková.

Autor: Alexandra Knapová

4.5.2011
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení