Sraz příznivců nablýskaných strojů je v deset hodin v prodejně Moto Kašpar na Lnářské ulici 128 v Humpolci. Na sraz přijedou jezdci, kteří se chtějí pobavit, vyměnit si zkušenosti, poslouchat muziku a pochlubit se svými stroji.

„Předpokládám, že letos dorazí obdobný počet motorkářů jako loni. To přijelo sto účastníků z Olomouce, Přerova, Děčína, Brna. Nechybí ani zástupci z Vysočiny, konkrétně z Havlíčkova Brodu, Jihlavy či Pelhřimova,“ přiblížil očekávanou účast hlavní pořadatel Motosrazu Zdeněk Kašpar.

Úderem dvanácté hodiny se příznivci burácejících strojů vydají na spanilou jízdu do Telče. Ta je rozdělena do dvou vyjížděk. „V první pojedou majitelé slabších motorek, ve druhé ti, jejichž stroje mají silnější kubaturu,“ uvedl Zdeněk Kašpar.


Bude i rockotéka


Na srazu nebudou chybět značky jako jsou Harley Davidson, Chopper, stroje japonských značek Honda, Suzuki, Yamaha či Kawasaki. Motosraz doplní přednáška cestovatele Radovana Jirků, který se svou ženou na motorce dojel například až k perle Sibiře - k ruskému jezeru Bajkal.


„Vyjížďku zakončíme v Motorkářském doupěti – Štočkův dvůr u Milana Davida v Humpolci. Zde nás čeká přehlídka motorkářského oblečení v podání atraktivních modelek, které připraví studio MONTE paní Vořechovské - Tejkalové, rockotéka a možná stihneme upálit i nějakou tu čarodějnici,“ podotknul s úsměvem Kašpar.


Ten zároveň dodal, že zábava potrvá až do ranních hodin. „Pokud se k nám motorkáři chtějí přidat, není problém. Komu to vyjde, ať přijede,“ uzavřel pořadatel.