Konkurenci v JIPu zatím nepocítila samoobsluha Pramen, která funguje v Palackého ulici. „Zatím jsme žádný markantní pokles zákazníků nezaznamenali, otevření konkurenční prodejny se neprojevilo ani na tržbách,“ potvrdila manažerka sítě obchodů Pramen.cz, Marie Světlíková.

Klientela v centru se rozptýlila

Jak dodala, strach z konkurence v Pramenu nemají. „Před otevřením JIPu jsme měli trochu obavy, jak se celá situace pro naši pelhřimovskou pobočku v Palackého ulici vyvine, ale po dvou týdnech provozu nového supermarketu se žádné katastrofické scénáře nekonají,“ pokračovala Marie Světlíková s tím, že zákazníci se po obchodech rozptýlili.

„Jednou zajdou lidé nakoupit k nám, podruhé zase do JIPu. Není to tak, že by se ve městě otevřely nové potraviny a všichni jako na povel začali chodit tam,“ doplnila Světlíková.

Kouká po slevách

To potvrdila také jedna ze zákaznic Adéla Prokopová. „Nemám vyloženě svůj oblíbený obchod, do kterého bych chodila nakupovat potraviny,“ přikývla Adéla Prokopová.

Ta se před cestou na nákup ohlíží také po slevách. „Koukám se, kde mají jaké akce a podle toho se rozhodnu, do jaké prodejny půjdu,“ uvedla Prokopová.„V centru města většinou obstarávám jenom menší nákupy, když je potřeba udělat větší nákup, většinou zajedu autem do některého z větších pelhřimovských supermarketů,“ popsala Prokopová.

Odliv zákazníků kvůli otevření další prodejny s potravinami nepociťuje ani pelhřimovský pekař Josef Sankot, který má krámek na náměstí vedle radnice.
„Lidí chodí pořád stejně. Máme své stálé zákazníky, kteří u nás pravidelně nakupují a ani po otevření nové prodejny s potravinami na nás nezanevřeli, za což jsme rádi,“ sdělil pekař Josef Sankot.

A jak se v Pelhřimově vede „nováčkovi,“ JIPu? Podle slov tamích zaměstnanců chodí zákazníků do bývalého obchodního domu Vysočina dost.
S nabízeným sortimentem zboží jsou Pelhřimovští ve valné většině případů také spokojeni.