Fascinující fotografie jezdců krotících své stroje v neuvěřitelných polohách brzy doputovaly přes Lamanch a první sešlosti českých následovníků na sebe nenechaly dlouho čekat.

V Žirovnici siv sobotuzatrénují stuntrideři. Na rozdíl od streetfighterů s rychlými triky na seriových motorkách, je stuntriding o pomalejších kouscích, které jsou spíše akrobacií.

„Měl by přijet Aleš Polák, jeden z nejznámějších českých kaskadérů, Michal Martínek, neoficiální mistr České republiky do 550 kubíků nebo Richard Lorenz, který dělá skok na čtyřkolce o rampu s živou oporou, kdy někdo drží hliníkovou rampu a z ní se pak skáče přes lidi. Zřejmě přijede Adam Peschel z Ostravy, což je také jeden z nejlepších riderů,“ vyjmenoval průkopníky sportu pořadatel i jezdec Tomáš Matoušek.

Na ploše pod žirovnickým náměstím se bude od desáté dopolední jezdit po předním kole a co nejpomaleji po zadním. Od gum se pořádně zakouří při disciplíně burn out, což je slalom s prokluzováním zadního kola. Kromě těchto oficiálních soutěžních disciplín předvedou kaskadéři spoustu dalších divokých kousků. Jezdit se dá na čemkoliv.

„Budeme tu mít i kluka, co dělá neuvěřitelné věci na babetě,“ navnadil Matoušek.

Automotoklub ČR letos uznal stuntriding oficiálním sportem. Žirovnická show bude tréninkem na první mistrovství České republiky.