Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Možná, že projekt přesuneme jinam, připustil ředitel Möller

Rynárec – S rozporuplnými dojmy opouštěli ve středu večer rynárecký hostinec účastníci veřejné schůze, která se týkala záměru vybudovat na poli mezi Rynárcem, Čelistnou a Libkovou Vodou stanici.

18.2.2011 4
SDÍLEJ:

Účastníci „bioplynového“ sezení opouštěli rynárecký hostinec jenom pozvolna. Ne snad, že by se jim nechtělo domů. Na stolcích u východu však ležely petiční archy. Takže se čekalo nikoliv na uvolnivší se průchod dveřmi, nýbrž na podpis proti výstavbě.Foto: DENÍK/ Michal Vítů

Rozporuplně se ohlédli za rozvášněným sezením také představitelé zmíněných vesnic. Rozpaky neskrýval ani samotný zástupce investora velkolepého projektu za deset milionů euro. Přinášíme jejich bezprostřední vyjádření. Stanovisko nám včera poskytl také na rynárecké schůzi nepřítomný libkovodský starosta Josef Vácha.

Rynárec

Pavel Kopecký, starosta:

Za sebe musím říci, že mě zarazila naprostá nepřipravenost ze strany investora. Čekal jsem, že nám vysvětlí svůj záměr do posledních detailů, to se ale nestalo. Každopádně jsem spokojený, že se tady sešlo tolik lidí, a že projevili jednoznačný názor. Nejenže tady nechtějí přemíru kamionů, nepřejí si ani samotnou bioplynovou stanici. Obzvláště si pak vážím toho, že nás podpořili i občané z Libkovy Vody a Čelistné, ale i ti, kterých se to na první pohled bezprostředně netýká.

Čelistná

Václav Vlk, starosta:

Já mám ze setkání dobrý dojem. Přišlo hodně lidí, vyjádřili jasný názor. Dneska už nejde ani o dopravu, tam se podle mě není o čem bavit. Jde o to, že lidé o biostanici nestojí. Nespatřují v ní žádný přínos, právě naopak. Je z toho cítit zapykané území pro řadu dalších generací.

Libkova Voda

Josef Vácha, starosta:

V tuto chvíli mohu říci jenom tolik, že zastupitelstvo schválilo změnu územního plánu. Nic jiného se nestalo. Veškeré ostatní kroky jsou v jednání. Jestliže ale stanovisko Rynárce a Čelistné bude zamítavé, v důsledku čehož by doprava ke stanici musela vést takřka výhradně okolo naší vesnice, předpokládám, že zastupitelstvo vysloví záměru nesouhlas. Občany tomu nemůžeme vystavit.

Investor biostanice

Pierre–Philippe Möller, ředitel společnosti Bohemen Grondfonds:

Jsem zklamaný, výstup z dnešního večera pro nás není vůbec dobrý. To, co jsme tady slyšeli, je pro nás velice smutné. Uvidíme, zvážíme další kroky. V tuto chvíli nicméně nemůžeme vyloučit ani možnost, že celý tento záměr přesuneme do jiné lokality. Budeme se tou myšlenkou zabývat. Pokud lidé protestují proti vašemu projektu takovým způsobem jako tady a nechtějí vám jej povolit, těžko s tím co zmůžete.

Autor: Michal Vítů

18.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení