Jedná se o poradenství v mateřských a rodinných centrech pro rodiče, kteří pečují o děti ve věku do patnácti let. „Poradenství je především určeno pro matky a otce, kteří plánují po mateřské či rodičovské dovolené návrat do zaměstnání,“ přiblížila vedoucí mateřského centra Iva Kumžáková s tím, že možnost individuálních konzultací je zdarma.

Bezplatný je rovněž seminář, který se v centru uskuteční 19. a 20. ledna a hlídání dětí. Registrace do semináře budou uzavřeny tento pátek.
„Více informací a přihlášku zájemci získají na emailu sovickapacov@seznam.cz,“ dodala Iva Kumžáková.

Přednášet na téma Jak se vrátit na trh práce bude Pavla Nečasová, která dlouhodobě pracuje jako lektorka psychosociálních a komunikačních dovedností, pracovala také jako manažerka personalistiky.

K základnímu obsahu konzultací patří rozpoznávání osobních a kvalifikačních předpokladů klientů pro volbu povolání. Lektorka také poradí s vhodnou rekvalifikací nebo poradí, kde hledat práci i jak se připravit na přijímací pohovor.

„Přednášející s každým ráda prokonzultuje konkrétní problémy a otázky ohledně volby zaměstnání či psaní životopisu,“ přibližuje vedoucí rodinného centra, které v Pacově začalo pro maminky s malými dětmi fungovat v červnu 2009.