Všude by však lidé měli dbát na osobní bezpečnost, ať už při manipulaci se zábavnou pyrotechnikou nebo při konzumaci alkoholu.


Žádné z větších měst na Pelhřimovsku kvůli nutným úsporám neuspořádá silvestrovský ohňostroj. „Žádné oficiální oslavy na náměstí probíhat nebudou. Naší tradiční akcí v závěru roku je Zlatá neděle na radnici,“ poznamenal starosta Pelhřimova Leopold Bambula.


Stejně jsou na tom i v Humpolci či Kamenici nad Lipou. „V dřívějších letech u nás oslavy Silvestra byly pořádány privátně. Město na poslední den v roce žádnou oslavu na náměstí nepořádá.Ohňostroj a podobné akce se konají při prázdninovém Dni sportu a zábavy,“ připomněl starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

V Pacově městské kulturní a informační středisko pořádá 28. prosince Malý předsilvestrovský společenský večer absolventů tanečního kurzu.


„Přijít mohou všichni lidé, kteří rádi tancují. Jinak žádné oslavy na konec roku, které by byly v režii města, se u nás nekonají,“ sdělila vedoucí kulturního centra Dana Balounová.


Oslavy s ohňostrojem nebo jinými akcemi nepořádají ani v Černovicích. „Na Silvestra místní pionýři pořádají tradiční půlnoční výstup na Svidník,“ přiblížil zajímavou akci starosta Černovic Jan Brožek.


Ohňostroj rozzáří nebe pouze nad Počátkami. Ten pořádá kulturní zařízení města společně se sdružením dobrovolných hasičů.