Úředníci pracují prakticky stejně jako v každé jiné dny. Úřední hodiny v pondělí a ve středu od osmi do pěti zůstanou mezi vánočními svátky a Silvestrem zachovány na Městském úřadě v Pelhřimově.

Na dlouhé fronty se připravují hlavně na odboru dopravy. „Úřední dny a hodiny jsoui v období svátků stejné jako vždycky. Takže například opozdilci, kteří si přijdou tento týden vyřídit na poslední chvíli řidičské průkazy, mají ještě šanci. Pouze v pátek 31. prosince nebude úřední den,“ upozornil Jiří Matiášek, vedoucí pelhřimovského odboru vnitřních věcí.


Úředníci v Humpolci budou pracovat celý týden, běžně jako v jiné dny. V pondělí a ve středuje úřad otevřen od osmi do sedmnácti hodin, v úterý a ve čtvrtek od osmi do 14.30 hodin.

„Na Silvestra budeme občanům k dispozici od osmi do třinácti hodin,“ informoval tajemník humpolecké radnice Jiří Fiala. Vedoucí odboru vnitřních věcí Marie Rojková dodala.

„Co se týká výměny řidičských průkazů, tak u nás je zatím klid. Lidé to zřejmě nechávají na poslední týden. Uvidíme, jak to tento týden bude vypadat,“ sdělila Rojková.


V Pacově bude úřad otevřen rovněž běžně. V pondělí a ve středu od osmi do 11.30 hodin a poté od 12.30 do 17 hodin. V úterý od 8 do 11.30 a dále pak od 12.30 do 14 hodin. Ve čtvrtek je neúřední den a v pátek silidé mohou věci vyřídit od 8 do 12 hodin.


„V Kamenici nad Lipou máme klasickou otevírací dobu úřadu. Kromě pátku 31. prosince, kdy máme zkrácenou pracovní dobu do 11.30 hodin,“ informoval starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

V ostatních dnech je provoz úřadu beze změn, avšak s menší obsazeností. Úřední hodiny na černovickém městském úřadě mezi svátky jsou stejné, jako po celý rok.

„Nemáme omezení provozu, s výjimkou úředníků, kteří potřebují dobrat dovolenou. Občany, pokud si budou chtít na úřadě cokoliv vyřídit, to neomezí. Máme tedy otevřeno každý den od sedmi do 11 hodin a pak po obědě od dvanácti do 15.30 hodin. Jen v pátek máme celoročně pouze dopoledne,“ nastínil otvírací dobu mezi svátky starosta Černovic Jan Brožek.

Ten dodal, že úřad nemá úřední hodiny jako takové, úředníci na úřadě jsou a pracují a je možné s nimi řešit problémy kdykoli v pracovní době.