Navíc leží u hlavního silničního tahu na Horní Cerekev, jak již Deník nedávno informoval, což je i jeden z důvodů, proč zastupitelé chtějí mateřskou školku přesunout na klidnější a bezpečnější místo.

Ta by se proto během dvou let mohla přestěhovat do areálu tamní základní školy.


„Původně jsme záměr chtěli vyřešit přístavbou budovy ke stávající základní škole. Bohužel jsme nedosáhli na dotace z Evropských fondů. Do budoucna chceme postavit montovanou školku v kombinaci dřeva a železa. Jedná se o moderní způsob, kdy by stavba měla být hotova do čtyř měsíců. Jiná je finanční stránka věci,“ nastínil plány do budoucna starosta Rynárce Pavel Kopecký.

Ten dodal, že o novou stavbu školky se zastupitelé snažili již v minulém volebním období.

Jenže investice devatenácti milionů korun byla pro obec velká. „Vzhledem k tomu, že jsme nedostali dotaci, tak jsme náš záměr přehodnotili,“ poznamenal starosta.


V současné době má obec nabídku od firmy Varex na montovanou školku, která by vyšla na sedm milionů korun. „Myslím si, že na tyto finanční prostředky dosáhneme. Samozřejmě to ale nepůjde bez dotací,“ oznámil Pavel Kopecký.


Školka by měla stát v těsné blízkosti rynárecké základní školy, na pozemku zhruba čtrnácti set metrů čtverečních.

„Obec se rozšiřuje, v příštím roce zde vyrostou nové rodinné domy, školka je proto stále více potřeba,“ uzavřel starosta.