František Hromadník se narodil v Černovicích. Celý život žije v rodinném domku nedaleko centra města. Pracoval v obchodu, mezi jeho největší zálibu patří včelařství. „Možná, že jeho láska k včelám přispěla k jeho krásnému věku. Těžko říci. Tatínek nikdy nekouřil, je skromný v jídle i pití,“ přiblížila jeho dcera, sedmašedesátiletá Zdeňka Hnátová, která o tatínka vzorně pečuje.

Dlouhověkost mají Hromadníkovi v rodině. „Maminka tatínka se dožila 92 let. Sestra i bratr zemřeli, když jim bylo rovněž okolo devadesáti let,“ vzápětí dodala dcera jubilanta. František Hromadník v mládí jezdil s koňmi, celý život je veselý, rád tancoval. Naposledy si na parketu zatančil před pěti roky. Dříve se také rekreačně věnoval sportu. V oblibě měl bruslení či lyžování. „Hodně práce jsem měl se včelami a okolo baráku,“ vyzradil jubilant, který je na tom po psychické stránce velmi dobře. Pouze ho již rok bohužel neposlouchají nohy.

Na oslavu stých narozenin se k Hromadníkům sjelo veškeré příbuzenstvo. Jubilant má tři děti, šest vnoučat a jedenáct pravnoučat. Nejmladšímu je osm let, a nejstarší pravnučce je 25 let. „Došli jsme si na oběd, poté jsme poseděli, popili a pojedli. Popřát mu přišli známí, starosta a spousta dalších lidí. Bylo to moc hezké,“ dodala Zdeňka Hnátová.

Čilý oslavenec si se všemi také nezapomněl připít. „Chutná mi vaječný koňak. Ten si dám skoro každý den. Občas po obědě nepohrdnu ani sklenkou plzeňského piva. Ráno se neobejdu bez hrnku bílé kávy a dobré buchty,“ usmál se vitální důchodce, s tím, že je mu jedno, jestli je buchta maková či tvarohová. Sní vše, od štrúdlu po koláče.

Pan František také velmi rád poslouchá rádio. Nenechá si ujít aktuální dění u nás i ve světě. „Když vypukla panika kvůli prasečí chřipce, tak se hned chtěl nechat očkovat,“ s úsměvem zavzpomínala dcera. Ta dodala, že televizi tatínek sleduje, ale jen občas. Přednost dává právě rádiu.