Na Pelhřimovsku jsou takovýchto případů stovky. Pracovníci městských odborů dopravy se však shodují v tom, že se to týká především důchodců a těch, kteří vůz neřídí, přestože řidičské oprávnění vlastní. Chvála směřuje na stranu pražské výrobny řidičáků, kde jsou, navzdory třítýdenní lhůtě, schopni vyrobit průkaz do čtrnácti dnů.

V Humpolci si žádost o výměnu mělo podat 1500 občanů. „U nás běží vše podle plánu a bez žádných tlaků. K výměně zbývá zhruba 240 oprávnění, což asi tak procentuálně odpovídá počtu těch, kteří průkaz nevyužívají. Většinou jsou to důchodci. Kdo potřeboval, už si nový řidičák opatřil,“ informoval vedoucí humpoleckého odboru dopravy Pavel Prchal.

Zhruba stovka lidí se v novém roce legálně neprojede na Pacovsku. „Vyměnili jsme kolem devíti set řidičských oprávnění. Zbývá stovka, ale to jsou většinou starší občané, kteří už jezdit neplánují. Pokud mezi nimi jsou i profesio〜nální řidiči, budou si muset vzít na začátku roku dovolenou,“ hlásil s humorem vedoucí odboru dopravy v Pacově František Zelenka.

Podle pracovníka stejného odboru v Pelhřimově Luboše Vondráka se celá obáváná výměna odbyla na výbornou. „Někteří určitě zbývají, ale ti už si průkazy nechají spíše jako suvenýr,“ dodal Vondrák.