V době úspor pro ně může i balíček pozorností k Vánocům znamenat přítěž. Vánoční večírky se ve firmách ale zatím drží. Hlavním argumentem zaměstnavatelů, kteří své lidi letos neobdarují, je samozřejmě krize. „Bonusy jsme dávali do roku 2008, než přišla krize. Plošně poskytujeme příplatky na obědy, ale ty dáváme celoročně,“ informoval personální ředitel pelhřimovského Agrostroje Zdeněk Pavlovský. „Jinak ve čtvrtek máme vánoční večírek s třiceti kmenovými zaměstnanci v hotelu Slavie,“ doplnil Pavlovský.

Večírek musí kvůli velkému pracovnímu vytížení odložit v pelhřimovské pekárně Adélka na leden. Na zaměstnance však nezapomenou. „Dostanou finanční odměnu,“ prozradil výrobní ředitel Vladimír Kopecký.

Štědré Vánoce u Bernarda

Nemocnice Pelhřimov se také obejde bez vánočních pozorností. „Jako příspěvková organizace na to nemáme prostředky a nešlo by to ani účetně vypořádat,“ sdělila za nemocnici vedoucí kanceláře ředitele Jana Horáková.

Věcné ani finanční dary nedostanou také zaměstnanci společnosti Edscha Automotive v Kamenici nad Lipou. „Pro všechny zaměstnance ale na zítřek chystáme slavnostní vánoční oběd,“ prozradila Marie Samková z personálního oddělení kamenické Edschy.

Štědré Vánoce budou mít zaměstnanci Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci. Tamním pracujícím přinesl firemní Ježíšek na konto finanční odměny.
„Běžní zaměstnanci dostali prémie ve výši dva a půl tisíce korun, odměna manažerů pak činí pět tisíc korun,“ prozradil tiskový mluvčí humpoleckého pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek.

Večírek se stal tradicí

U Bernarda letos nezapomněli ani na tradiční vánoční večírek. Lidé se tam pobaví a dostanou také dárky. „Zaměstnancům vždycky rozdáme i drobné věcné dárky, většinou v podobě potřeb do domácnosti,“ uzavřel Mikulášek.