Proto každoročně pořádá jejich přijetí v obřadní síni kamenického zámku. To letošní připadá na sobotu. „Letos oceníme celkem osm dětí, čtyři dospělé a tři kolektivy,“ vyjmenoval starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

Ocenění v podobě pamětního listu, drobného dárku a květiny si v sobotu ze zámku za kategorii dětí odnese například Jiří Drábek. Ten se věnuje freestyle jízdě na koloběžce.

„Město reprezentoval na Mistrovství Evropy European cup in freestyle. V kategorii nad patnáct let vybojoval stříbro,“ přiblížil starosta Pfaur. Ocenění za kolektiv se dočkají i dvě děvčata Martina Jelínková a Iveta Jiránková, které pro kamenickou základní školu vybojovaly první místo v krajském kole soutěže ve stolním tenise a reprezentovaly i na celorepublikovém klání.

V kategorii dospělých si pamětní list odnese kynolog Dětmar Fripp. „Ten získal druhé místo v celorepublikové kynologické soutěži ve stopování,“ přiblížil Pfaur. Ocenění se dočká i dlouholetá kronikářka města Věra Sadílková. Děti a kolektivy si ocenění převezmou s úderem sobotních deseti hodin dopoledne. Dospělí se na slavnostní setkání na zámek dostaví ve třináct hodin.