Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pacov se více zazelená a děti najdou lepší zázemí pro hry

Pacov – Moderní dětská hřiště a více nové zeleně na sídlištích. Tím se může pochlubit Pacov na Pelhřimovsku.

14.12.2010
SDÍLEJ:

Děti v Pacově si mají kde hrát. Město pro ně vybudovalo nová, modernější dětská hřištěFoto: DENÍK/ Alexandra Knapová

Za poslední čtyři roky ve městě vzniklo pět dětských hřišť. Ta vyrostla na sídlišti Míru, v Nádražní ulici nebo na sídlišti Za Branou. „Nová hřiště jsem s radostí uvítala. Děti se vydovádí a my si s maminkami popovídáme třeba o problémech, které nás trápí. Možná by bylo fajn, kdyby na hřištích bylo ještě o trochu více houpaček a klouzaček, protože někdy se o ně děti přetahují,“ naznačila Blanka Zavadilová, která se svými dvěma dětmi nejčastěji navštěvuje hřiště na Sídlišti Míru.

Na všech pěti pacovských hřištích jsou prvky, které splňují přísné bezpečnostní normy. Pískoviště kryjí plachty, které maminky jednoduše, bez námahy zvednou.

„Oprava starých hřišť už byla bezpodmínečně nutná. My chodíme na hřiště v Myslíkově ulici, a to potřebovalo zrekonstruovat jako sůl. Pro děti nebylo vůbec bezpečné. Nyní je hezké a hlavně se nemusíme bát, že se našim ratolestem něco stane,“ přiblížila maminka Dana Dlouhá z Pacova. Celkové náklady na rekonstrukci všech hřišť se vyšplhaly na jeden a půl milionu korun.

„Do budoucna již neplánujeme stavbu dalších dětských hřišť. Uvažujeme ale o jejich dalším rozšíření,“ nastínil plány do budoucna starosta Pacova Lukáš Vlček.

Pacov se po letech také dočkal kompletní revize zeleně na Sídlišti Míru a Za Branou. „Porazili jsme starou, nevyhovující zeleň, která byla například napadena kůrovcem a vysadili jsme nové, většinou listnaté stromy,“ informoval Vlček. S tím, že na sídlištích ze sedmdesátých let rostou převážně jehličnany. „V době jejich výsadby se zřejmě nepočítalo, že vyrostou dvacet metrů vysoko a budou tak komplikovat další rozvoj sídliště,“ usuzoval starosta.

Nová zeleň byla vysazena v blízkosti stání kontejnerů, v okolí parkovišť a v místech obtížně přístupných pro sekání trávy. Nové výsadbě pacovští věnovali velký prostor. „Debatovali jsme s občany o jejich představách. Vše jsme detailně probrali a výsledkem je kompletní revize,“ ukázal názorně na sídlišti Za Branou Lukáš Vlček. Projekt zeleně byl z devadesáti procent dotován z operačního programu ministerstva životního prostředí. Město ze své kapsy dalo čtvrt milionu korun.

Autor: Alexandra Knapová

14.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení