Vždyť každou práci může stejně dobře vykonávat jak muž, tak žena. Pokud se rozhlédneme kolem sebe, najdeme vynikající kadeřníky, automechaničky nebo třeba zdravotní bratry.

Jednou jsem na benzinové pumpě potkala řidičku kamionu. Když vystoupila z kabiny, každý se za ní otáčel. Jednomu řidiči to nedalo a nevěřícně se zeptal: „Proč řídíte kamion, vždyť je to práce pro chlapa?

Žena mu pohotově odpověděla, také otázkou: „A co děláte vy, pane? On na to: „Prodávám v obchodě se spodním prádlem.“ „A diví se ženy, že jim podprsenku prodává chlap?“ tázala se opět kamioňačka. „Samozřejmě, že ne,“ opáčil sebejistě prodavač.

Řidička se bezeslova otočila, nasedla do náklaďáku a odjela. Svým způsobem mi jí bylo líto a zároveň jsem ji obdivovala. Pozornost a hloupé otázky nejspíš vzbuzuje pořád, protože dělá „práci pro chlapy.“ Ale nevzdává to. Nenechá se odradit řečmi a kamionem jezdí dál. A tak je to správně. Pokud člověk dělá svou práci rád a dobře, na pohlaví nezáleží. Můžete dělat cokoliv, ať už jste muž nebo žena. Na pohlaví se už dneska nehraje. A nebo snad ano?

nela.kyselova@denik.cz