Seniorka měla podle informací Deníku na těle čtyři rány zřejmě od sekery. Motiv hrůzného činu a také, zda se z domu něco ztratilo, vyšetřují kriminalisté.
Šok, zděšení a hlavně velký strach. Tak se dají popsat aktuální pocity obyvatel Rynárce. Po středeční hrůzné události je vesnice vzhůru nohama. „Všude se o vraždě povídá. Je to pro všechny velké překvapení. Bojíme se, co bude dál,“ posteskl si včera před domem zavražděné starosta Rynárce Pavel Kopecký. Ten vzápětí dodal, že se ve vsi podobná událost ještě nikdy nestala.

Policie k případu zatím nechce podávat konkrétní informace. „Potenciální pachatel stále chodí po světě. Podle prvotního ohledání místa bylo zjištěno, že žena zemřela násilnou smrtí. Byla nařízena soudní pitva,“ informovala mluvčí krajského policejního ředitelství Vysočiny Dana Čírtková s tím, že vzhledem k závažnosti případ převzali policisté z oboru obecné kriminality.

Žena byla hodná, spíše samotářka

Podle informací Deníku ženu našli sousedé. Ta ležela v tratolišti krve v místnosti s obilím. „Večer jsme koukali na televizi. Najednou u nás zazvonili policisté. Prostranství před domem bylo obehnané páskou. Důchodkyně prý ležela v místnosti s obilím,“ popsal tragickou událost soused zavražděné Ladislav Berka.

Rynárečtí se do jednoho shodují, že zavražděná byla bezproblémová, pracovitá žena, která celý život pracovala v zemědělství. „Byla to moc hodná paní, uzavřená, spíše samotářka. V domku s ní trvale bydlel syn,“ podotkla místní obyvatelka Hana Brožová. Hned naproti „domu hrůzy“, jak nyní místní objektu přezdívají, bydlí dcera seniorky. Ta je však dlouhodobě hospitalizována v nemocnici. „Co vím o rodinných vztazích, tak ty byly naprosto v pořádku,“ dodal Pavel Kopecký.

Otázkou však zůstává, zda vražda nebyla spojena s loupežným motivem. „Případ je ve stadiu vyšetřování. Příčiny a okolnosti vraždy stanovíme až po výsledku soudní pitvy,“ dodala policejní mluvčí. Na Pelhřimovsku se letos jedná už o třetí případ vraždy. Loni kriminalisté vyšetřovali jednu vraždu.