Tým pod vedením trenéra Jozefa Lehotského po nepovedeném vstupu do soutěže vystoupal hodně vysoko od bezprostředního ohrožení sestupem.

Skončili jste jedenáctí, se ziskem devatenácti bodů. Je to důvod ke spokojenosti?

Jsme spokojeni maximálně. Kdyby takhle vypadala tabulka i po skončení soutěže, byli bychom rádi.

Přiznám se, že se tomu nedivím. Pacov v létě spíše oslabil, chyběli hlavně útočníci. Měl jste i vy před startem soutěže strach o výsledky?

Do jisté míry ano. Už před startem soutěže jsem avizoval, že budeme mít velké problémy dávat góly. To se jen potvrdilo. Na druhé straně se kluci semkli a vše nahradili týmovým výkonem. Nemáme vyloženého střelce, o góly se podělilo více hráčů.

Z mladého a bezesporu perspektivního týmu věkem vyčnívají dva hráči. Kapitán Praveček a ligou ostřílený stoper Koller. Jsou právě oni tmelem týmu?

V kabině jsou pochopitelně znát, dokážou kluky uklidnit nebo naopak vyhecovat. Libor Koller navíc z postu stopera dobře organizuje hru a i přes svůj fotbalově pokročilý věk je pro nás nesmírným přínosem. Je pro ostatní kluky příkladem.

Do soutěže jste vstoupili hodně zle, ale v průběhu podzimu jste vše otočili několikazápasovou vítěznou sérií. Co byl klíčový moment k tomu, že se vše obrátilo k lepšímu?

Začátek se nám nepovedl. Tým se hledal, navíc jsme měli zraněné hráče, někteří další si vybírali dovolené. Museli jsme improvizovat, a tak silní zase nejsme, abychom si s tím vším poradili bez výsledkových výkyvů. V průběhu podzimu se ale situace normalizovala.

Domníváte se, že je vaše sestava stabilizovaná nebo bude potřeba ji v zimě doplnit?

Určitě budeme potřebovat gólmana. Končí totiž Hartl, který se hodlá věnovat jinému sportu, a my za něj musíme najít náhradu. Musíme se také pokoušet získat nějakého útočníka. Výsledky podzimu nás nesmí ukolébat, hráče na hrot prostě potřebujeme.

Teď jde o to, odkud hráč přijde? Budete se soustředit na okolní kluby nebo využijete svých kontaktů na Slovensku a přivedete si hráče odtud?

Ze Slovenska už s největší pravděpodobností nikdo nepřijde. Rozhodně se budeme dívat po okolí. Musíme ale nalézt dobrý poměr mezi kvalitou a cenou. Kdybychom si mohli dovolit třeba takového Kaplana, tak bychom měli teď o šest či devět bodů víc. Jenže toho bychom zase nezaplatili.

Humpolec, Žirovnice i vy jste absolvovali podzim ke své spokojenosti, ale nikdo nenašel kanonýra. To opravdu nejsou koncoví hráči?

Jsou, ale je jich málo a poptávka po nich je vysoká. Z toho plyne jediné. Když chcete opravdovou kvalitu na hrot, není to nic levného.

Jak bude vypadat zimní příprava týmu? Vsadíte na účast v nějakém dlouhodobém turnaji?

Turnaj hrát nechceme. V nejbližší době bych měl znát kalendář našich přípravných zápasů, které odehrajeme na umělé trávě v Táboře.