Provozovatelé tamního lyžařského areálu bedlivě sledují klesající rtutě teploměrů. „Máme pohotovost skoro jako silničáři,“ usmívá se provozovatelka křemešnické sjezdové dráhy Magda Vaňková.

„Důležitý je pro nás hlavně mráz. Zatím se teploty pohybují okolo mínus jednoho až dvou stupňů Celsia,“ vysvětluje Vaňková. „Na to, abychom mohli spustit sněžná děla, potřebujeme, aby rtuť klesla alespoň ještě o dva stupínky dolů,“ líčí Magda Vaňková. Jak dodala, ideální teplota je mínus deset stupňů Celsia.

Pokud bude provozovatelům sjezdovky na Křemešníku svatý Petr nakloněn, mělo by se začít uměle zasněžovat už v noci z pátka na sobotu. „Jestliže se nám to opravdu podaří, zahájili bychom v pondělí zkušební provoz,“ potvrzuje Vaňková.

Začátkem týdne by se tak mohli po sjezdovce prohánět první lyžaři. „První jeden nebo dva dny se lidé budou moci vozit na vleku zcela zdarma,“ prozradila Magda Vaňková.

Na křemešnické lyžaře čeká se začátkem nové sezony i příjemné překvapení v podobě většího počtu parkovacích míst. „S parkováním na Křemešníku byl problém. Řidiči, kteří se na parkoviště nevešli, často auto nechali stát podél silnice nebo na kraji lesa,“ líčí starosta Pelhřimova Leopold Bambula.

Město proto letos vybudovalo několik desítek parkovacích míst. Celkem jich řidiči na Křemešníku mají k dispozici čtyřiašedesát. „Z toho čtyři stání jsme vyhradili pro invalidy,“ uzavírá pelhřimovský starosta Bambula.