Jeho záliba mu vynesla i druhé místo v celostátní malířské soutěži zdravotně postižených umělců nazvané Nad oblaky.

Chce soutěžit dál

Do výtvarného klání poslal Josef Prokůpek jeden obrázek. Z toho, že se mu v konkurenci stovky kolegů z celé České republiky podařilo uspět, má ohromnou radost.

„Je to super. Dostal jsem i spoustu cen. Pohár, polštářek a tempery,“ vyjmenovává Prokůpek. Úspěch svého dvaadvacetiletého bratra těší i jeho o tři roky mladší sestru Kláru.

„Brácha je moc šikovný. To, že je druhý nejlepší z celé republiky si určitě zaslouží,“ míní Klára Prokůpková. Soutěž Nad oblaky rozhodně není poslední, kam Pepa poslal svůj obrázek. „Určitě chci soutěžit dál,“ potvrzuje umělec, který nejraději tvoří obyčejnou tužkou. Toho, že by pro následující malířská klání měl nedostatek obrázků, se Pepa nebojí.

„Maluje hodně často, ale musí na to mít tu správnou náladu,“ prozrazuje na svého bratra Klára. O Pepově malířském nadání se mohou přesvědčit všichni, kdo v těchto dnech zavítají do vestibulu kina Vesmír v Pelhřimově.

Výstava ve Vesmíru

To až do devatenáctého listopadu hostí výstavu fotografií mapující pětiletou historii pelhřimovského volnočasového klubu Klíček pro zdravotně postižené. Jedním z členů Klíčku je i Josef Prokůpek. Součástí výstavy jsou také jeho obrázky.