Dva a půl roku zavřená Rekrea znamená pro organizátory hromadných akcí v Pelhřimově velké obstrukce při shánění ubytování. Ve městě prakticky neexistuje místo, kde by mohli být účastníci kongresů a konferencí ubytovaní ve větším počtu.

„Při pořádání Chirurgických dnů nás tento fakt tíží. Dříve jsme účastníkům konference zajišťovali ubytování sami v hotelu Rekrea. Nyní to děláme tak, že jim dopředu pošleme odkaz na www.pelhrimovsko.cz a oni si sami vyberou z místních či okolních možností. Potom je rozvážíme. Někteří kolegové z jiných měst by rádi zůstali, ale stane se jim, že nocleh neseženou a pak musí jet domů,“ ozřejmila peripetie Jitka Červenková z pelhřimovské nemocnice, která Chirugické dny spolupořádá.

Zůstane z Rekrey strašák?

S nerudovskou otázkou „kam s nimi“ se potýká i pořadatel Festivalu rekordů a kuriozit Miroslav Marek. „Rekordmani a další účastníci akce jsou ubytovaní různě po městě a v okolí. Samozřejmě, že by bylo přijatelnější, kdyby byli pohromadě. Snažíme se o velký koloběh lidí, takže ne, že bych si úplně stěžoval, ale umím si představit lepší možnosti ubytování. Spíš bych se ale bál toho, aby se z budovy Rekrey nestal do budoucna nějaký strašák,“ nastínil obavy z budoucnosti stavby socialistického realismu Marek.

Hotel je dodnes ve vlastnictví Svazu českomoravských spotřebních družstev. V současnosti ho spravuje hotelová škola. Podle jejího ředitele Josefa Kuchaře se svaz snaží budovu prodat za třicet milionů korun. Investor by však musel vydat minimálně jednou tolik, aby hotel vůbec zprovoznil. Tento fakt spolu s kalkulací návratnosti investice doposud odrazuje potenciální kupce.

„Stále se vedou jednání o prodeji. Další schůzka, která by mohla o osudu budovy rozhodnout, se rýsuje na konec listopadu,“ informoval Josef Kuchař.
Starosta Leopold Bambula vidí v absenci hotelu veliký problém města. „Přicházíme tím o řadu velkých akcí. S majitelem Rekrey jsme jednali o možné rekonstrukci nebo o prodeji, což se v době krize nedaří. Znovu budeme jednat se svazem. Byl bych nerad, kdyby se to jednou muselo zbourat,“ uvedl Bambula.