Vítězná strana Sdružení nezávislých kandidátů Kamenice – Vaše volba se dohodla s ČSSD na složení radnice. Starostenské křeslo na následující čtyři roky obhájil současný představitel města Ivan Pfaur. Změny ale doznal post jeho zástupce.

Současného místostarostu Karla Beránka z ODS ve funkci vystřídá Jaromír Pařík z ČSSD. „Jsem rád, že budu moci vykonávat práci místostarosty. Budu se pro Kamenici nad Lipou a její obyvatele snažit dělat jen to nejlepší,“ sdělil Jaromír Pařík.

Pět radních

Karla Beránka fakt, že už nebude druhým mužem radnice nijak netrápí. „Sám jsem se už před volbami rozhodl, že se o pozici místostarosty na další volební období ucházet nebudu,“ vysvětlil Beránek.

„Zůstanu pouze kamenickým zastupitelem. Své místo na radnici přenechám mladším a půjdu si užívat zaslouženého důchodu,“ usmál se Karel Beránek.
A jak bude vypadat složení pětičlenné městské rady? Kromě Ivana Pfaura v ní za nezávislé zasedne ještě Pavel Hlaváček.

„Zbývající tři místa patří sociálním demokratům. Kromě místostarosty Jaromíra Paříka se radním stal také Jaroslav Houser a Milan Běle,“ vyjmenoval starosta Ivan Pfaur. Všechny dohodnuté posty musí ještě schválit kameničtí zastupitelé na svém ustavujícím zasedání. To se uskuteční v pondělí přesně s odbitím sedmnácti hodin v tamním kulturním domě.