Na Pelhřimovsku se přímo nabízí dva zimní stadiony, které neslouží pouze hokejistům. Zajít si tam zabruslit může i veřejnost. Ten první se nachází v Pelhřimově.

Čtyři hodiny týdně

Otevírací doba zimního stadionu je různá. Každý týden je k dispozici na internetových stránkách stadionu. Veřejné bruslení se koná většinou v rozsahu čtyř hodin za týden a je rozdělené do tří dnů, které samozřejmě zahrnují bruslení o víkendu.

Na pelhřimovském zimním stadionu platí dospělí dvacet, děti do patnácti let deset a doprovod pět korun. „Samozřejmě chodí více lidí na veřejné bruslení o víkendu. Počty se pravidelně pohybují okolo osmdesáti až sto lidí,“ přiblížil situaci v Pelhřimově generální manažer Spartaku Pelhřimov Aleš Kučera. Domácí stadion Jiskry Humpolec nabízí také rozpis otevíracích dob pro veřejnost na svých internetových stránkách.

Úhrnem bývají humpolečtí bruslaři na ledě tři hodiny za týden. Dospělí tam zaplatí pětadvacet, studenti a důchodci dvacet a děti do patnácti let patnáct korun. „Na veřejné bruslení chodí mezi deseti až padesáti lidmi. Je to tradičně menší číslo při prvních podzimních brusleních pro veřejnost. Kolem vánoc je návštěvnost mnohonásobně větší,“ zhodnotil situaci v Humpolci jednatel Zimního stadionu Jiří Hynek.

Cena za bruslení je stále příznivá

Zájemci o bruslení si tedy na Pelhřimovsku na své přijdou. „Chodím pravidelně bruslit už několik let, podle mě je dvacet korun adekvátní cena. Spíš mě překvapuje, že se cena za ty roky nezměnila, pokud se tedy nepletu,“ spokojeně ohodnotila veřejné bruslení na Zimním stadionu v Pelhřimově studentka Markéta Musilová.

Kdy jít bruslit:

Pelhřimov

sobota 9.10. – 14.30 až 16.00
neděle 10.10. – 14.30 až 16.00

Humpolec
pátek 8.10. – 14.30 až 15.30
neděle 10.10. – 14.00 až 15.00