Komunikace je od včerejška až do 30. října pro veškerou dopravu neprodyšně uzavřena. Poznali to hlavně obyvatelé Pacova, přes který vede objízdná trasa pro osobní auta i kamiony.

„Doprava byla o poznání hustší než obvykle. To, že je zavřená silnice přes Kámen, jsem věděla, ale vůbec jsem si to neuvědomila, tak mě větší množství kamionů projíždějící městem trochu zaskočilo,“ usmála se Jana Brýnová, která do Pacova jezdí autem každý den za prací.

V Kameni je klid

Většího provozu v ulicích si všimli také školáci. Na hustší dopravu je už minulý týden upozornili jejich třídní učitelé. „Paní učitelka nám říkala, že se máme pořádně rozhlížet, než přejdeme silnici, že tu jezdí víc aut,“ líčil jedenáctiletý Lukáš Pomazal. „Mně to říkali i doma. Pozor při přecházení si dávám pořád, i když tu zrovna není objížďka,“ doplnil ho spolužák Jiří Daněk.

Podle pacovského starosty Lukáše Vlčka situace není tak tragická, jak se předpokládalo. „Je znát, že doprava zhoustla, ale zatím se žádné kolapsy nekonaly. Ale máme za sebou teprve první den. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet,“ mínil Lukáš Vlček. Ve střehu jsou od včerejška také policisté. „Každý den bude nějaký úsek objížďky kontrolovat hlídka dopravní policie,“ podotkla pelhřimovská mluvčí policie Hana Kotková.

Zatímco v Pacově provoz zesílil, v Kameni doprava na měsíc utichla. Tamní obyvatelé jsou rádi, že si odpočinou zejména od kamionů. „Náklaďáků tu za den projede hodně. Je dobře, že tu od nich bude chvíli klid,“ uzavřela Helena Králová, která bydlí přímo u silnice.