Víkend však pro ně skončil v černobílých barvách.

PELHŘIMOV – H. BROD 9:4

Spartak se konečně vzchopil a podařilo se mu zahrát podařené utkání. Proti favorizovanému Havlíčkovu Brodu domácí vletěli do utkání jako uragán a už po dvaceti vteřinách vedli zásluhou Petra Podušky. Do konce první části domácí zvýšili vedení už na 3:0, v poslední minutě třetiny vstřelili hosté jejich první branku v tomto mači.

Po výměně stran se Pelhřimovu tolik nedařilo a hosté snížili na 4:3. V posledním dějství Havlíčkobrodští tlačili na domácí obranu a snažili se vyrovnat, Spartak však vyrážel k drtivým brejkům a nakonec hostům zaslouženě utekl až na rozdíl pěti branek. „Zápas hodnotím pozitivně, do utkání jsme vstoupili dobře, soupeře jsme moc do hry nepouštěli. Po dvanácti minutách jsme vedli 3:0, což nám hodně pomohlo. Jsem rád, že vždy když hosté vstřelili branku, tak jsme dokázali rychle odpovědět,“ ohodnotil utkání spokojený trenér Pelhřimova Martin Kos.

Branky Pelhřimova: 1. a 52. Poduška, 12. Bína, 12. Brychca, 21. M. Paták, 48. Kos, 54. Jirků, 55. J. Paták, 60. Švrkala. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 70. Střely na branku: 39:33. Třetiny: 3:1, 1:2, 5:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, J. Paták, Jirků, Poduška, Jan Kučera – Koten, Švrkala, Brychca, M. Paták, Bína.

PELHŘIMOV – VINOHRADY 6:10

Nedělní utkání začalo ve stejném duchu jako to v sobotu. Pelhřimovští začali dobře a v průběhu první části vedli už 4:1. Vinohrady však nesložily zbraně a začaly postupem času ovládat hru. Po dvou třetinách svítil na tabuli výsledek 4:5 a hosté z Prahy byli na koni. V poslední třetině Pelhřimovští bojovali sami se sebou a Vinohrady zvyšovaly obrátky až na maximum.

„I přesto, že jsme utkání začali dobře, tak se nám postupně vymknulo z rukou a začali jsme kupit zbytečné defenzivní chyby. Nechci se vymlouvat, ale myslím si, že do utkání výrazně promluvili i některé sporné výroky rozhodčích, kteří nás poslali třikrát na trestnou lavici a vždy jsme z následné přesilovky inkasovali. Bohužel ani Venkrbec neměl svůj den. Klidně to mohl být remízový zápas,“ uzavřel zpoloviny vydařený výkon Kos.

Branky Pelhřimova: 8. J. Paták, 11. Bína, 14. Poduška, 16. Jan Kučera, 22. Brychca, 40. Kos. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:3. Diváci: 50. Střely na branku: 29:40. Třetiny: 4:2, 0:3, 2:5. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Koten, Švrkala, Jirků, Poduška, Jan Kučera, Brychca, Bína, J. Paták.

Autor: Jakub Dvořák