Radovali se fotbalisté Speřic a Pelhřimova B. Juniorka Pel〜hřimova nemá ale jen důvod k radosti. Vítězství vykoupila dvěma červenými kartami a potvrdila, že s kázní má letos problémy. Rezerva Humpolce neuspěla, ale za soupeře měla lídra tabulky Janovice.

I. A třída, skupina A

JANOVICE – HUMPOLEC B 4:0

První půle přinesla nezáživný fotbal. Domácí se snažili prorazit obranný val hostů, kteří byli v ofenzivě takřka neškodní. I přesto se Janovice dostaly do tří šancí. Jenže Cvach před prázdnou brankou balon minul a neujaly se ani pokusy Černého a Baráka.

Až po změně stran našli Janovičtí recept. Po standardní situaci a dorážce Šebesty se zblízka prosadil Černý. O deset minut později poslal Vacek míč do uličky a Barák prostřelil Beránka. Ani to hosty nedonutilo více útočit, a tak po několika zahozených šancích se v posledních minutách hry prosadili šťastně Zamazal a Padrnos, který potrestal chybnou rozehrávku.

Góly: 53. Černý, 63. Barák, 89. Zamazal, 90. Padrnos. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas 0:0. Humpolec B: P. Beránek – Tesař, Metál, Svoboda, Pícha, Krejčí, Kalivoda, Kameš (49. A. Beránek), Chlád (73. Sadský), Holoubek, Zdeněk Štěpán (63. Štecher).

PŘIBYSLAV – PELHŘIMOV B 0:1

První půli diktovali tempo hry hostující fotbalisté a svou převahu dokázali korunovat brankou, když jim vedení zajistil přesnou střelou ve 28. minutě Razima. Po přestávce Přibyslav zpřesnila hru, vítr do plachet jim přidaly dvě červené karty pro hráče Pelhřimova, ale jejich snaha skončila vždy před šestnáctkou.

„Dnes nám nebylo souzeno vstřelit branku. Tři body z venku, jenž jsme přivezli minulý týden, jsme bohužel nedokázali potvrdit,“ smutnil domácí trenér Ctibor Křepinský.

Gól: 28. Razima. Rozhodčí: Trocha. ŽK: 2:4. ČK: 0:2 (52. Zabloudil, 75. Hurda). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Pelhřimov B: Dvořák – Razima, Vacek, Klofáč, Šereda, Starý (82. Hrnčíř), Zabloudil, Čmucha, Papež, Rumanovský (90. Hejda), Hurda.

DLOUHÁ VES – SPEŘICE 2:3

Hned v úvodu utkání mohli jít domácí do vedení, Šrámek trefil gólmana Brzoně. Ve 12. minutě trestal nejlepší hráč hostů Strnad, který si poradil s dvěma dlouhoveskými hráči a na jeho střelu byl Rýdl krátký. Čtyři minuty před poločasem šli hosté zásluhou Večeři do dvoubrankového vedení.

O dvě minuty na to vykřesal jiskřičku naděje Hranický, který přeloboval hostujícího brankáře. Jenže hned na začátku druhého dějství zvyšoval na rozdíl dvou branek opět Večeřa. Potom dlouhoveský Pospíchal a Šrámek promarnili své příležitosti. Deset minut před koncem Josef Lukačina snížil na konečných 2:3, ale domácí už více nedokázali. Body si tak odvezli hosté ze Speřic, kteří potvrdili vestupnou tendenci svých výkonů.

Góly: 43. Hranický, 80. J. Lukačina – 41. a 49. Večeřa, 12. Strnad. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Speřice: Brzoň – Čermák, Křišta, Němec, Pohan, Slavík (85. Štěpánek), Strnad, Nenadál, Huňáček (72. Pikl), Večeřa, Jůzl (88. Krupička).