Radnice pozemky pro výstavbu rodinných domů prodávala už vloni, ale stavitelé o ně neprojevili zájem. „Lidé, kteří by chtěli některou z celkem osmi parcel koupit, se mohou hlásit do třetího prosince letošního roku,“ informoval starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur. Radnice následně pro zájemce vyhlásí i druhé kolo, kdy se budou moci o pozemek ucházet. „To začne pátého ledna příštího roku a skončí patnáctého března,“ pokračoval starosta Pfaur.

Musí udat všechny

Jednou z hlavních podmínek pro to, aby ve městě začaly vyrůstat nové rodinné domy, je, že se v lokalitě Jarmily Hanzálkové musí prodat všechny parcely.
„Pokud se tak nestane, od záměru výstavby domů ustoupíme,“ doplnil Ivan Pfaur. Jestliže se podaří udat všechny pozemky, město dodělá základní technickou vybavenost. Na parcely se musí zajistit přívod plynu, elektřiny a vody. Je potřeba také vybudovat příjezdovou cestu k pozemkům.

„Na zajištění základní technické vybavenosti si nechceme půjčovat peníze. Chystáme se požádat o dotaci, která by nám na vybavenost každé parcely přispěla padesáti tisíci korunami,“ popsal Pfaur.

Pokud město dotaci nezíská, podraží parcely. „Současná cena činí čtyři sta deset korun za metr čtverečný. Když bychom měli sami zaplatit technickou vybavenost, cenu bychom museli navýšit,“ uvedl Pfaur. Jestliže Kamenice nad Lipou v dotačním klání uspěje, budou muset majitelé pozemků postavit domy nejpozději do dvou let.

Stavební povolení

Pokud město příspěvek nedostane, bude dokončení stavby záležet na dohodě s městským úřadem. „Termín dokončení výstavby domu se bude odvíjet hlavně od udělení stavebního povolení,“ uzavřel Pfaur.