15. září tam totiž byla k vidění hra s názvem Divadelní komedie s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. Každý měsíc až do ledna je nyní čeká jedno představení.

V rámci předplatného zhlédnou v říjnu Fatální bratry, v listopadu hru Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same, v prosinci jako Thelma & Louise a sezonu v lednu zakončí komedie Poslední šance.


Hvězdná obsazení nelákají dostatečně


Diváci mají šanci vidět naživo osobnosti jako Simonu Postlerovou, Jana Hrušínského, Báru Munzarovou nebo Ljubu Skořepovou. Ačkoli nabídka láká spoustou známých jmen, podle vedoucí Oddělení kultury a cestovního ruchu Kulturních zařízení města Pelhřimova Vlasty Vlčkové předplatitelů ubývá.


„Mají přitom na rozdíl od ostatních návštěvníků výhodu svého stálého místa a nemusí každý měsíc chodit pro vstupenky do předprodeje,“ podotkla vedoucí.


Výhody na předplatenkách nachází také Marcela Peroutková, která si je koupila už podruhé. „Díky předplatnému vím, že se do divadla vždy dostanu a budu sedět na místě, které mi vyhovuje,“ svěřila se divačka. Zároveň ale poukázala i na jednu nevýhodu. „Když se mi někdy na divadelní hru opravdu nechce, musím pak shánět náhradníka, aby vstupenka zbytečně nepropadla,“ doplnila.


Rozdíl pouhých deset korun


Na výběr her si však podle vlastních slov stěžovat nemůže. „Ráda se zasměju a zapomenu na každodenní realitu, takže mi vyhovují komedie. Na hře pelhřimovských ochotníků se sice kolikrát pobavím stejně dobře, na předplacených představeních si ale navíc prohlédnu známé herce,“ usmála se Marcela Peroutková.


Letos si zájemci mohli předplatné kupovat od 12. července do konce srpna v turistickém informačním centru. Zapomnětlivci však nemusí zoufat, na jednotlivá představení se dozajista také dostanou.


„Do volného prodeje ještě zbývá dostatečný počet vstupenek. Jejich cena je sice vyšší než pro předplatitele, ale jen o deset korun,“ uklidnila diváky Vlasta Vlčková.


Předplatenky na novou sezonu, která potrvá od začátku února do konce června, budou k sehnání od prosince. „V současné době na nadcházející sezonu teprve dovybíráme divadelní představení, která do Městského divadla v Pelhřimově pozveme“ uzavřela Vlčková.

Dominika Dufková