Na odstavné ploše přímo před vchodem smí nechat auto pouze zaměstnanci, nebo invalidé. A v přilehlých uličkách aby volné místečko pohledal. To se ale změní.

Policisté už mají nakreslený plánek nového parkoviště. „Jedná se o plochu pro třiadvacet aut, která bude sloužit výhradně našim zaměstnancům. Stávající místa uvolníme pro potřeby lidí, kteří u nás mají nějaké zařizování,“ vysvětlil ředitel územního policejního odboru Jaromír Štěpánek.

Celodenní stání nepřichází v úvahu

Ve skutečnosti to znamená, že třeba myslivci se už nebudou muset kvůli kontrole zbraní a střeliva trmácet s flintou v podpaží ze vzdálenějších parkovišť. Auto uzamknou hezky přímo před policií, kde se uvolní přibližně deset míst.

Ale pozor, ta budou sloužit výhradně pro tyto účely, nikoliv jako řadové veřejné parkoviště. „Nastavíme tam časové omezení tak, aby se tam motoristé přijíždějící k nám kvůli vyřízení agendy prostřídali,“ dodal Štěpánek.

Oslovení lidé policejní záměr oceňují. „Zaparkovat u budovy je umění a lepší to není ani v okolních ulicích. Takhle to bude mnohem pohodlnější,“ pravila Ingrid Petroušková.

Pětinu nákladů zaplatí město

Pelhřimovští zastupitelé se rozhodli vypomoci policistům s naplněním rozpočtu stavby plnými 300 tisíci korun. Jejich žádost posvětili bez delšího otálení.
„Nemáme městské strážníky, jejich úlohu vykonávají policisté. Kromě toho spolupracujeme ohledně provozu kamerového systému,“ odůvodnil místostarosta Bohumil Kovanda pětinový příspěvek na dílo ze zámkové dlažby za půl druhého milionu korun.

Jediným otazníkem tak zůstává konkrétní den, kdy strážci zákona poprvé zatočí na „své“ parkoviště. „Nejprve musíme dořešit stavební povolení a veškeré další nezbytné náležitosti,“ uzavřel plukovník Štěpánek.