Záštitu nad organizací převzal moravečský farní sbor Českobratrské církve evangelické. „V půl desáté začíná program bohoslužbami faráře Daniela Matějky. Pokračovat budeme povídáním o pivu s lékařem, evangelickým kazatelem, nakladatelem a poutníkem Zdeňkem Susou,“ navnadila předsedkyně občanského sdružení a zároveň členka farního sboru Eva Zadražilová.

Po obědě, který si budou zájemci moci zakoupit, čeká návštěvníky od čtrnácti hodin koncert vokálního souboru Jakoubek pocházejícího z Jindřichova Hradce.

Hlavním cílem pro návštěvníky Moravče bude tamní kostel, kolem kterého se soustředí program festivalu. „Zdejší kostel bereme jako součást kulturního dědictví kraje, přičemž festival je příležitostí jak ukázat, že to je dědictví stále živé,“ podotkl moravečský farář Daniel Matějka.

U kostela se po celou neděli bude konat dobročinný bazar. „Každý, kdo si nějakou věc koupí, zároveň přispěje na domácí zvíře pro konkrétní rodinu do Afriky. Podle vybrané částky jim koupíme buď kozu, ovci, nebo krávu, která rodině pomůže k lepší obživě,“ poukázala na možnost vykonání dobrého skutku Eva Zadražilová.

Festival řemesel a vyznání nabízí návštěvníkům prohlídky řemeslných dílen, muzejní expozice, besedy či hudební a divadelní události. Hosté mohou na vlastní oči vidět zručné řemeslníky a prohlédnout si původní řemeslné objekty jako třeba kovárnu. Navštíví také sakrální stavby a odnesou si zážitky z koncertů, divadel nebo besed.

Program festivalu každoročně dávají dohromady obce na trase Greenway řemesel a vyznání, která měří 260 kilometrů. Své putování pomezím jižních Čech a Vysočiny festival letos slavnostně započal 22. května na počáteckém Dni přírody. Poslední akcí budou Václavské slavnosti 25. září taktéž v Počátkách.

Autor: Dominika Dufková