Otázky nepadaly pouze ze strany babiček a dědečků. Spoustu dotazů měla také první dáma. „Zajímalo by mě, jak to děláte, že jste ve svém věku úžasně vitální a vypadáte tak dobře,“ obrátila se Livia Klausová na Ludmilu Kosteleckou, která oslavila už čtyřiadevadesáté narozeniny.

„Víte, že sama ani nevím. Ale jak vidíte, tak to asi jde,“ usmála se Kostelecká. Klienty pelhřimovského domova pro seniory mimo jiné zajímalo, co obnáší „povolání“ manželky prezidenta?

„Čtu hlavně dopisy od lidí, kteří mi píší. A pak také hodně jezdím navštěvovat různé instituce. Například i domovy seniorů,“ nastínila první dáma.
Od pracovních povinností se konverzace stočila k rodině. „Už jste babičkou. Kolik už máte vnoučat?“ zaznělo z publika.

„Jsem celkem pětinásobnou babičkou,“ odpověděla Livia Klausová. „Máte to tu pěkné. Moc se mi u vás líbí,“ pokračovala první dáma a položila klientům další otázku. „Všimla jsem si, že máte každé patro jinak barevné. Kdo bydlí v jakém patře?“ zeptala se. V odpověď se z publika začaly ozývat různé barvy.
Čas se neúprosně krátil a Livia Klausová se s klienty domova seniorů musela rozloučit.

„Moc ráda jsem vás poznala. Musím ještě každému z vás podat ruku a každého zvlášť pozdravit, když jsem u vás byla na návštěvě,“ uzavřela přátelsky první dáma a začala seniory jednoho po druhém obcházet a třást jim pravicí.