„Tréninkový tábor má dva turnusy. Nejprve přijede pětačtyřicet starších studentů baletního umění, v dalším týdnu je vystřídají děti z pražského Baby baletu,“ sdělila výkonná ředitelka Tanečního centra Eliška Marečková.

Mladé umělce čeká v Želivě to, co přísluší jakémukoliv sportovnímu soustředění. To znamená v první řadě výživné tréninky, ale třeba také vyjížďky na kole. Pětidenní rozpis počítá i s dvojicí vystoupení. Nejprve v pondělí večer zhlédnou představení Nulová gravitace humpolečtí diváci, o den později se půjde na totéž do pelhřimovského divadla.

Mladší skupina baletníků vyrazí s programem Jak se dělá tanečník pro změnu na dvojpředstavení do Jihlavy. Další se původně mělo uskutečnit přímo v Želivě.

Pořadatelé soustředění nakonec museli od tohoto záměru ustoupit. „Nižší ročníky nám nedají celé představení dohromady. V Jihlavě s ním vypomohou studenti starších ročníků, kteří tam přicestují z Prahy. Pro Želiv by bylo tohle řešení příliš drahé,“ vysvětlila Marečková. Ta zároveň dodala, že alespoň na tréninky se může do Českého nebe přijít podívat kdokoliv.