Změřit síly se zkušenými závodníky tam mohou všichni, kdo rádi šlápnou do pedálů. Trať povede po silnicích a polních a lesních cestách. Zdolají ji všichni závodníci s výjimkou dětí,“ sdělil pořadatel závodu Václav Hunal z Cyklo hobby Rynárec.

Prezentace závodníků začíná v půl deváté ráno v zasedací místnosti rynáreckého obecního úřadu. Zápis potrvá až do půl jedné hodiny odpolední. A v jakých kategoriích se závod pojede? „V deset hodin dopoledne začnou jezdit nejmenší závodníci. Pro ty je připravena nenáročná trať na rynárecké návsi,“ pokračoval Hunal.

„V pravé poledne změří síly jezdci v kategorii juniorů a mužů masters nad čtyřicet let. Od čtrnácti hodin pak startují muži v kategorii open do čtyřiceti let, ženy a juniorky,“ vyjmenoval pořadatel Václav Hunal.

Muži masters do čtyřiceti let budou muset zdolat trať o pěti okruzích v celkové délce 25,5 kilometrů. Na závodníky ve všech ostatních kategoriích čekají čtyři okruhy o délce 20,4 kilometrů. Na vítěze v dětské kategorii čekají medaile a drobné dárky. Dospělí se pak mohou těšit na skleněné poháry.

Zkrátka ale nepřijdou ani diváci. „Chystáme slosovatelnou tombolu. Hlavní cenou pro vítěze je zájezd na týden pro jednu osobu do Velkého Mederu nebo Podhajské. Další šťastlivec dostane týdenní zápůjčku vozu Volkswagen,“ prozradil Hunal.