„Začátek léta byl nadstandardní, zato konec prázdnin velmi podprůměrný,“ svěřil se zástupce. V červenci chodilo více lidí než loni ve stejném období, ale nepomohlo to vyrovnat ztráty za druhý měsíc prázdnin.

„Takový srpen jsme ještě nezažili. Počasí bylo velmi nestálé. Některé dny jsme měli úplně zavřeno s tím, že zájemci mohli zavolat a obsluha jim vstup na koupaliště umožnila,“ řekl Jiří Hynek a dodal, že několik návštěvníků, kteří třeba přijeli z větší dálky, této možnosti využilo.

Nemusela být vyloženě zima, aby se lidé nechtěli koupat. „Může být přes dvacet stupňů a svítit slunce, ale pokud teploty nedosáhnou aspoň tak sedmadvaceti stupňů Celsia, na koupání nikdo příliš nepomýšlí,“ postěžoval si zástupce.

Pár horkých dnů

Pokud bylo hodně teplo a návštěvnost dosahovala maxima, vystřídalo se podle jeho slov na koupališti za den kolem sedmi stovek lidí.
„Takových dnů ale nebylo moc a návštěvnost stoupala převážně o víkendech,“ doplnil Hynek.

V pelhřimovském bazénu se návštěvnost také odvíjela od počasí, ačkoli je od loňského července i jeho relaxační část zakrytá. „V horkých dnech umožňujeme plavcům vstup na travnaté plochy venku. Za vstupné na dvě hodiny tu mohou strávit celý den. Pokud se ochladí, návštěvnost klesá stejně jako u venkovních koupališť,“ vysvětlil vedoucí sportovního areálu Aleš Pokorný.

Počet návštěvníků bazénu se pohyboval mezi dvěma a pěti stovkami denně. Letní teploty příliš nelákají k saunování, z toho důvodu a kvůli údržbě nebyla v červenci přístupná sauna. „V srpnu už ale zase v omezeném provozu fungovala,“ dodal vedoucí.

Výhodu o prázdninách měli potápěči, protože jejich oblíbený sport na počasí nezávisí. Na Pelhřimovsku je jejich cílem lom v Horní Cerekvi. „Teplota pod vodou je přes léto stabilní. V hloubce pod šest metrů bývá okolo dvanácti stupňů,“ řekl člen představenstva Potápěčského spolku Pelhřimov Petr Šebesta a zároveň se pochlubil, že viditelnost měli letos jednu z nejlepších v České republice.

Autor: Dominika Dufková