Prezidentský pár v pelhřimovském okrese 13. září navštíví celkem tři místa. Jako první se prezidentská kolona zastaví na Křemešníku. Tam dorazí krátce po jedenácté hodině dopolední. Za účasti hlavy státu se na poutním místě plánuje slavnostní odhalení dřevěné sochy poutníka.

Pak prezidentský pár a jeho hosté poobědvají v Poutním hotelu Křemešník. „Máme pro hlavu státu připravený oběd o čtyřech chodech,“ sdělil Jaroslav Škodák, majitel Poutního hotelu Křemešník. Zatím by mělo ten den k slavnostnímu obědu zasednout šestatřicet lidí.

Potom Václav Klaus zamíří do Pelhřimova. Na Masarykově náměstí se setká s obyvateli města. Pro zájemce se chystá také prezidentská autogramiáda ve Vytopilově knihkupectví.

„Prezident bude podepisovat mimo jiné svou novou knihu Rok sedmý. Autogramiáda se uskuteční před knihkupectvím, protože do〜vnitř by se nevešli všichni členové ochranky,“ informoval majitel knihkupectví Jaromír Vytopil.

„Je to pro nás veliká pocta, že se hlava státu bude podepisovat právě v našem knihkupectví,“ dodal Vytopil. Z Vytopilova knihkupectví se prezidentská kolona vydá do pelhřimovského Domova pro seniory.

Prezidentský pár si nejprve prohlédne celý domov. Přímo na pokoji navštíví jednoho z našich klientů,“ prozradil ředitel Domova pro seniory v Pelhřimově Josef Scháněl. Jak dodal, šťastlivce, kterého Václav a Livie Klausovi poctí svou návštěvou, vyberou příští týden.

Prezident se v domově důchodců setká i s představiteli města a zástupci Agentury Dobrý den Pelhřimov. „Paní Livia bude mít po dobu jednání besedu s našimi klienty. Ti si pro ni připravili kulturní vystoupení. Všichni už se na návštěvu prezidentského páru moc těšíme,“ líčil Scháněl.

Posledním místem, kde se prezident na Pelhřimovsku zastaví, budou Černovice. Kromě setkání s obyvateli na náměstí bude i v Černovicích jednat s představiteli tamní radnice.

Pro první dámu se opět připravuje zvláštní program v podobě návštěvy firmy Bob bon, která vyrábí čokoládové pralinky. „Na návštěvu prezidentského páru se pilně připravujeme. Už vyrábíme podium, které postavíme na náměstí,“ uvedl černovický starosta Ladislav Novotný.

V den, kdy má do města přijet prezidentský pár, začíná v Černovicích tradiční pouť. „Už jsme informovali pořadatele, aby s atrakcemi a stánky přijeli až v pondělí večer. Kdyby se někdo dostavil dříve, jsme připraveni situaci řešit,“ uzavřel Ladislav Novotný.