Navýsost spokojená odcházela v pondělí večer z jednání ve Sporthotelu také Jitka Litomiská. „Můj syn hraje hokej čtrnáct let. Nevím, co bychom dělali, kdyby to dneska nedopadlo,“ pronesla Litomiská, která zvedla ruku pro zdražení příspěvků jako jedna z prvních.

„Sice jsem samoživitelka, ale nějak to snad dohromady dám. Příspěvky se ostatně nezvyšovaly několik let. Skoro jsem se až divila, že to přišlo teprve teď,“ dodala.

Těžko vracet zpátky to, co jednou zrušíte

Rozhodnutí hokejových činovníků pokračovat ocenil také Zdeněk Prokeš. „Pokud zanikne hokej, nezůstane tu už vůbec nic. Jasně, doba je těžká. Ale když už se to tady vybudovalo do této podoby, nechat to být by byla velká škoda,“ mínil věrný fanoušek Spartaku.

Jak navíc upozornil Luděk Charouzek, i pouhé roční přerušení činnosti oddílu by se pravděpodobně rovnalo jeho zániku. „Jak se jednou něco zruší, už to těžko vrátíte zpátky,“ poznamenal ředitel pelhřimovské ZŠ Na Pražské.

Právě k této škole se pojí největší vzestup mládežnického hokeje ve městě. V tamních sportovních třídách sedávali kluci, kteří dnes válí mládežnickou extraligu.

Reprezentační stopa

K nim patří i nejlepší obránce reprezentační osmnáctky a velká naděje českého hokeje Petr Šidlík nebo útočník David Březina. Jenže na sportovní třídy se už pěkných pár let jenom vzpomíná, v dohledné době se nedá s jejich obnovou počítat. „Teď se ukazuje, že nějaký smysl to mělo. Snad se ale pelhřimovský hokej opět dočká lepších časů,“ uzavřel optimističtěji Luděk Charouzek.