Jako první přišla na řadu částečná výměna oken ve školní jídelně a skleněných výplní ve vestibulu školní budovy. „Ve škole už se intenzivně pracuje. Tuto první výměnu, která je nevyhnutelná, financujeme z vlastní kapsy,“ informoval pacovský starosta Lukáš Vlček s tím, že by se vše mělo stihnout ještě do konce letošních prázdnin.

„Je to docela šibeniční termín, ale snad to zvládneme,“ podotkl starosta. Asi největší rekonstrukce se dočká téměř čtyřicet let stará tělocvična, na které se zub času již notně podepsal.

Celkové zateplení stařičké haly by mělo začít příští prázdniny. „Projekt je již schválen v rámci operačního programu Životní prostředí,“ sdělil. Již projektové náklady na celou modernizaci se vyšplhaly na osm milionů korun. Sportovci z Pacova ani širokého okolí se však své prázdninové nevytíženosti rozhodně bát nemusí.

Tělocvična se bude opravovat za plného provozu. „Je to přesně tak, nasmlouvaná soustředění se rušit nebudou. Budeme se to snažit udělat tak, aby se to sportovců prakticky nedotklo,“ prozradila zástupkyně ředitele školy Lenka Klátilová.

Osvětlení a nová palubovka? Možná

A sám starosta Vlček poodhaluje karty ještě více. „Až práce skončí, budeme uvažovat o tom, že předěláme osvětlení a položíme novou palubovku. Ta současná už je ve špatném stavu,“ doplnil. Tím však rekonstrukce školy neskončí. „Nové“ stěny dostane i jídelna a budova školy.

„Oba projekty jsou již zpracovány a podány do operačního programu Životního prostředí. Projekty se teď budou několik měsíců posuzovat. V případě kladného schválení bychom rádi realizaci směřovali taktéž do letních měsíců příštího roku,“ podotknul Vlček. Realizace daných projektů městu a žákům přinese kromě zlepšení vzhledu a technického stavu také nemalé finanční provozní úspory. A co na to říkají samotní žáci?

„Bude to super. Hlavně v tělocvičně bývá přes zimu opravdu chladno. Škoda jen, že se nás to bude týkat už jen rok,“ shodují se letos nastupující osmáci Pavel a Honza.