Lidé zlodějům nahrávají do karet

Podle mluvčí pelhřimovské policie Hany Kotkové kapsářům často lidé svou neopatrností sami nahrávají do karet. „Kabelky či batohy nosí nápadně rozepnuté, čímž zlodějům velmi usnadňují práci,“ upozornila Hana Kotková.

„Lidé si také často dávají peněženku do zadní kapsy kalhot. Ta se pak lehce může stát snadným cílem kapsáře,“ vyjmenovala Kotková. Jak dodala, kapesních krádeží ale může být mnohem více. Poškození je totiž velice často policistům nenahlásí.

„Pokud jim zloděj neodcizil občanský průkaz, což hlásit musí, nebo mezi ukradenými věcmi neměli platební kartu, většinou s tím na policii ani nejdou,“ přikývla Kotková.

Jeden z posledních případů se stal před několika dny v jednom z pelhřimovských supermarketů. „Mladá žena si tam při nakupování odložila batoh do vozíku, který nechala bez dozoru stát mezi regály. Toho využil neznámý pachatel, který jí z batohu odcizil peněženku s platebními kartami, finanční hotovostí a také mobilní telefon,“ popsala Hana Kotková.

Věci bez dozoru se stávají snadným cílem pro lupiče také na diskotékách. „Od začátku letošního roku jsme zaznamenali na dvacet případů krádeží, které se staly právě na diskotékách,“ potvrdila mluvčí Kotková.

Krádež mobilu dívku vytrestala

O kabelku na diskotéce ve Starém Pelhřimově přišla také Martina Nováková. „Kabelku jsem si dala na opěradlo židle, na které jsem seděla. Pak jsem si jenom na chviličku odběhla k baru a kabelka už tam nebyla,“ líčila dvacetiletá studentka. V kabelce v tu chvíli naštěstí měla jenom mobilní telefon.

„Peněženku s doklady jsem měla u sebe, takže jsem o peníze ani doklady nepřišla,“ doplnila Nováková.
„Mobilu mi bylo sice líto, ale aspoň mě to vytrestalo a dávám si na svoje věci větší pozor,“ uzavřela Martina Nováková.