VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Že dobrovolnictví není jen pro mladé, dokázali senioři, kteří přijeli z Irska

Pelhřimov – Posbírat zkušenosti s českými neziskovými organizacemi a pelhřimovskými seniory přijeli dobrovolníci z Irska. Vymykali se tím, že žádnému z nich nebylo méně než padesát.

19.8.2010
SDÍLEJ:

Dobrovolníci v Pelhřimově zavítali také do domova pro seniory, aby si tam s českými důchodci vyměnili zkušenosti. Odnesli si odtud i malý dárek. Foto: Archiv Hodiny H

Do Pelhřimova se čtyři irští dobrovolníci přijeli podívat v rámci programu Grundtvig, který spadá pod celoživotní vzdělávání.
Setkání se starostou

„Snažili jsme se, aby Irové motivovali české seniory k dobrovolnictví a neziskové organizace k práci se starými lidmi. Zároveň si návštěvníci vyzkoušeli, jak to v neziskovém prostoru a mezi důchodci chodí tady,“ vytyčila cíle návštěvy projektová manažerka občanského sdružení Hodina H Iva Havlíčková.

Kromě setkání se starostou a místostarostou Pelhřimova absolvovali Irové, z nichž nejmladšímu bylo sedmapadesát let, návštěvu pivovaru, občanského sdružení Fokusu Vysočina či Domova pro seniory v Pelhřimově.

Výměna zkušeností

„Dostali také možnost vyměnit si zkušenosti se členy našeho Seniorklubu,“ uvedla Iva Havlíčková a dodala, že ve srovnání se seniory v Česku jsou ti irští činorodější.

Všichni dobrovolníci, kteří do Pelhřimova zavítali, jsou stále aktivní, a to především v sociálních oblastech jako práce s bezdomovci či v hospicu.
„Je to pro ně způsob, jak se setkávat s lidmi a nebýt osamělý,“ uzavřela projektová manažerka.

19.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volby v Bohdalíně na Pelhřimovsku.
5

Bohdalín: Na volby přišel bez občanky

Ve velkém okrsku odhadovali slušnou volební účast

Pelhřimov – Do volební místnosti na pelhřimovském městském úřadě, kde i při letošních sněmovních volbách pracovala okrsková volební komise patřící k okrsku číslo 10, byla volební účast podle odhadů členů komise slušná.

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Kamenice nad Lipou – K volbám se v pátek, jako spousta dalších lidí nejen z Vysočiny, vydala i Kateřina Ješetová z Kamenice nad Lipou.

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

Častonín – Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století a v současné době se na farmě podílí takřka celá rodina.

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení