„Porota složená z odborníků na cestovní ruch rozdělila celou Českou republiku na sedmnáct turistických regionů,“ informovala Hana Prouzová, manažerka soutěže Kudy z nudy 2010.

„Z každého nominovala deset míst, které v hlasování na webu bojují o přízeň veřejnosti,“ vysvětlila manažerka Prouzová. Lokality, které získají největší počet hlasů, se mohou těšit na zajímavé ceny. „Vítěz získá sto tisíc korun na propagaci turistického cíle,“ pokračovala Prouzová.

Zkrátka ale nepřijdou ani ostatní finalisté. „Prezentaci všech soutěžících zařadíme do vydání knihy Kudy z nudy 2010,“ doplnila Hana Prouzová.
Porotci do letošního klání vybrali celkem čtyři turistická lákadla z Pelhřimovska.

Každá propagace muzea se velmi cení

O vítězství bojuje například Muzeum Strašidel v Pelhřimově. „Je úžasné, že si muzea porota Kudy z nudy všimla. Je sice menší ale hojně navštěvované,“ uvedla Vlasta Vlčková z pelhřimovských kulturních zařízení.

„Snažíme se Muzeum strašidel co možná nejvíce propagovat a ceníme si každé soutěže, do které se nám podaří dostat,“ dodala Vlčková.
Z nominace se radují také v Humpolci. Lidé mohou hlasovat pro tamní Hliníkárium. „Je fajn, že Humpolec v soutěži Kudy z nudy reprezentuje právě Hliníkárium. Je to vyhledávaný turistický cíl,“ líčila Dana Kopicová z humpoleckého městského informačního centra.

A jakou má podle ní šanci muzeum nejznámější české neexistující postavy v klání uspět? „Lidé znají Hliníka z filmu Marečku, podejte mi pero. Je to klasika, která nestárne, takže by si na něj mohli při hlasování vzpomenout. Netroufám si ale odhadnout, jestli Hliníkárium vyhraje, o tom rozhodne veřejnost,“ mínila Kopicová.

Vítěze pořadatelé oznámí v říjnu

Míchat pořadím mohou zájemci na internetovém portálu Kudy z nudy až do konce srpna. „Výsledky klání vyhlásíme v říjnu,“ uzavřela manažerka soutěže Hana Prouzová.